Prezervatyvai

Chlamidijų tyrimas, požymiai, pasekmės

Chlamidijų testas vyrams ir moterims (namuose) galite įsigyti čia kaina 29.99. Garantuojame konfidencialumą ir greitą pristatymą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame mieste. 

Kas yra chlamidiozė?

Chlamidiozė (lot. Chlamydia trachomatis) viena labiausiai paplitusių lytiškai užkrečiamų ligų ne tik Lietuvoje bet ir kitose pasaulio šalyse. Šios infekcijos laisvą plitimą sąlygoja tai, kad net 75% moterų ir 50% užsikrėtusiųjų vyrų nejaučia jokių pirminių ligos simptomų. Chlamidijų infenkciją sukelia chlamydia trachomatis bakterijos kurios plinta per makšties, analinės angos gleivinę, spermą.

Užsikrėsti galima:

• vaginalinio sekso metu

• oralinių lytinių santykių metu

• analinio sekso metu

• naudojantis tais pačiais sekso žaislais

• plyšus prezervatyvui

Chlamidijų infekcija neužsikrečiama:

• bučiuojantis

• glamonėjantis

• naudojantis tais pačiais indais, rankšluosčiais 

• nuo klozeto dangčio

• per rankų kontaktą sveikinantis

Užsikrėtus šia klastinga liga, požymiai pasireiškia po 10-15 dienų (inkubacinis periodas). Požymiai labai dažnai gali būti nežymūs, ypatingai moterims, todėl laiku nediagnozuota liga gali tapti lėtine. Negydoma chlamidiozė gali pakenkti žmogaus lytinei, vaisingumo, sąnarių, regėjimo funkcijoms.

Pagrindiniai rizikos faktoriai, ligos priežastys įtakojantys ligos plitimą: apsisaugojimo priemonių - prezervatyvų nenaudojimas, dažnas lytinių partnerių keitimas, neatsakingas požiūris į lytinį gyvenimą. Labai svarbu kuo ankstyvesnėje stadijoje nustatyti chlamidijų infekciją ir pradėti gydymą.

Chlamidijų požymiai

Dažniausiai pasireiškiantys požymiai yra skausmingas/deginantis dažnas šlapinimasis, išskyros iš lytinių organų, lytinių organų paraudimas, jautrumas ir skausmas, skausmingi lytiniai santykiai, rečiau - nuovargis, akių paraudimas. Chlamidijų infekcijos simptomai gali pasireikšti per 10 - 20 dienų po nesaugių lytinių santykių, kartais inkubacinis laikotarpis gali trukti mėnesį ir ilgiau.

Chlamidijų požymiai vyrams

• skausmas, deginimas šlapinimosi metu

• dažnas šlapinimasis

• skausmas sėklidėse

• skaidrios, balsvos, drumstos išskyros iš varpos

• niežėjimas,deginimas šlaplėje

Chlamidijų požymiai moterims

• skausmas šlapinantis

• niežulys lytinių organų srityje

• gausesnės, gelsvos, neįprastos išskyros iš makšties, nemalonus kvapas

• gausesnis kraujavimas per menstruacijas

• skausmingos menstruacijos

• skausmingi lytiniai santykiai

Chlamidiozės diagnostika

Sužinoti ar esate užsikrėtę chlamidioze galima tik atlikus testą. Norint išvengti komplikacijų tai padaryti reikia nedelsiant, iškart pajutus panašius požymius. Chlamidijų infekciją galima nustatyti laboratorinio tyrimo metu pagal šlapimo mėginį arba paimant mėginėlį/tepinėlį, moterims paimamas iš makšties, vyrams ir šlaplės. 

Chlamidiozės gydymas 

Chlamidiozės kaip ir gonorėjos, sifilio gydymas yra efektyviausias antibiotikais Doksaciklinu, Azitromicinu. Gydymo metu rekomenduojama atsisakyti lytinių santykių. Infekcija išgydoma per keletą savaičių. Būtina suvartoti visą paskirtą vaistų kursą, net jei infekcijos požymių nebėra. Po gydymo bent savaitę rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių. Praėjus 3 mėnesiam po gydymo patartina pasitikrinti sveikatą pakartotinai.

Ligos prevencija: prezervatyvų naudojimas, nuolatinis seksualinis partneris, užsikrėtus infekcija būtina gydyti abu partnerius.

Chlamidiozės pasekmės

Laiku nepastebėjus ir negydant chlamidiozės išsivysto Reiterio sindromas - šlapimo takų gleivinės, prostatos, sėklinių latakų uždegimas, akių, sąnarių uždegimas, moterims gali sukelti mažojo dubens, kiaušintakių, gimdos kaklelio uždegimą. Reaktyvinis artritas, kitos sąnarių ligas, nevaisingumas dėl užakusių kiaušintakių - dažniausios persirgtų chlamidijų infekcijos pasekmės. Pasitaiko ir ektopiniai nėštumo atvejai kai apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina ne gimdoje, o kiaušintakyje, gimdos kaklelyje, kiaušidėje. Jei moteris nėščia - infekcija gali būti perduota vaisiui, taip pat užkrečiama ir gimdymo metu.

Kaip apsisaugoti?

Atvirai paklauskite seksualinio partnerio ar jis yra išsityręs dėl venerinių ligų.

Sumažinti riziką užsikrėsti gali mažesnis lytinių partnerių skaičius. 

Naudoti vyrišką arba moterišką latekso ar poliuretano prezervatyvą bet kokios sueities metu, viso lytinio akto metu. Oraliniam seksui tinka apsauginiai latekso lapeliai.

Apsisaugojimo priemones naudokite pagal instrukciją, atsargiai išimkite iš pakuotės ir užmaukite ant varpos, naudotike tinkamos rūšies lubrikantus.

Jei sekso metu naudojate erotinius žaislus apsaugokite juos nuo kontakto nuplaudami vandeniu ar užmaudami prezervatyvą.

Jei lytinio akto metu liečiate makštį ar varpą, venkite rankų kontakto su akimis.

Jei gyvenate ypač aktyvų lytinį gyvenimą, dažnai keičiate partnerius, reguliariai tikrinkitės sveikatą.

Domėkitės ir žinokite kokie yra lytiškai plintančių ligų požymiai tam kad laiku galėtumėte pastebėti ir įvertinti savo sveikatos būklę.

Chlamidijų tyrimas/testas (namuose) - chlamidijų tyrimą galima lengvai ir greitai atlikti namuose.

Chlamidijų tyrimas atliekamas paimant tepinėlį nuo makšties arba varpos šlapimo kanalo angos sienelių. Sumaišius su reagentais, mėginėlio lašeliai užlašinami ant testerio kasetės, rezultatas paaiškėja per 15 minučių. 

Chlamidijų testą galite įsigyti internetu: Chlamidijų tyrimas/testas

Gairės: chlamidijų tyrimas, požymiai, kaina, chlamidiozė, lytinių organų uždegimas, išskyros iš lytinių organų, lytiškai plintanti liga.