Prezervatyvai

• Yra daug žodžio prezervatyvas (condom) kilmės versijų tačiau labiausiai pagrįsta kad pavadinimas kilęs nuo lotynų kilmės žodžio condus reiškiančio talpyklą.

• 2014 m. Australijoje išbandyti prezervatyvai padengti antimikrobiniu lubrikantu VivaGel. Atlikti laboratoriniai tyrimai įrodė, kad toks lubrikuotas prezervatyvas 99.9% veiksmingas ir sunaikina ŽIV, žmogaus papilomos viruso bei lytinių organų herpeso bakterijas. Kol vykdomi tolimesni klinikiniai tyrimai šio produkto gamyba nepradėta, vis dar negalima įsigyti parduotuvėse.

• Žemės draugai - asociacija vienijanti daugiau nei 70 pasaulio šalių aplinkosaugos organizacijas. Kovodami su planetos taršos ir klimato atšilimo problemomis jie savo reklaminiuose klipuose naudoja ir prezervatyvus, pvz: prezervatyvas užmautas ant gamyklos kamino vamzdžio arba automobilio išmetamųjų dujų vamzdžio.

• Vardiniai prezervatyvai - garbės reikalas :) JAV prezidentas leido naudoti savo atvaizdą ir posakius specialiai jo vardo prezervatyvų linijai. Jei nepatirsite orgazmo, kaltinkite Obamą!

• 2007 m. prie Lenkijos - Baltarusijos sienos užfiksuoti keli atvejai kai lenkai nebuvo įleisti į šalį nes jų automobilio pirmosios pagalbos rinkinyje nebuvo prezervatyvų. Tikriausiai taip baltarusių muitininkai bandė išsireikalauti kyšio balandžio pirmąją..

• Negalime patvirtinti, tačiau kalbama kad Kuboje žvejai prezervatyvus naudoja kaip masalą žuvims gaudyti, taip pat poliruoja jais batus...

• Pirmieji šildantys, šaldantys ir atitolinantys ejakuliaciją prezervatyvai pasirodė 2001 m.

• Vadinkite kaip norite. 2013 m. vienas populiariausių Youtube topų - prezervatyvo įtraukimas per nosį ištraukiant per burną...jei dar nematėte, lengvai surasite įvedę raktažodį "condom snorting" arba "condom challenge".

• Vytex natūralus lateksas - 2005 m. patobulintos formulės lateksas iš kurio gaminami prezervatyvai. Jis skiriasi nuo įprasto latekso tuo, kad jos sudėtyje yra žymiai mažiau alergenų. Tokie prezervatyvai tinka vyrams kurie yra alergiški lateksui. Gaminant šiuos prezervatyvus sumažinamas alergizuojančių dalelių kiekis, be to jie papildomai plaunami keletą kartų tam kad sumažinti latekso gumos kvapą. Ritex Silver Light - prezervatyvai pagaminti iš Vytex latekso.

• Prezervatyvas - kateteris tai medicininė prekė, storo latekso arba silikono prezervatyvas su vamzdeliu šlapimui surinkti į atskirą talpą.

• Keturi pagrindiniai prezervatyvų gamintojai pasaulyje: Durex (Europa), Trojan (JAV), Ansell (Australija), Okamoto (Japonija).

• Prezervatyvų buvo galima rasti ir 2013 m. Oskarų įteikimo ceremonijoje. Visame pasaulyje garsi prezervatyvų parduotuvė internete Condomania seksualios asistentės šventės dalyviams dalino prabangius "Naked Condoms" prezervatyvus.

• Į lateksą iš kurio gaminami prezervatyvai dedama ir šiek tiek kukurūzų krakmolo, magnio karbonato ir amoniako. Kam? Kukurūzų krakmolas dedamas kad lateksas nebūtų per daug lipnus ir lengviau išsivyniotų, magnio karbonatas pagerina latekso elastingumą ir atsparumą tempimui, amoniakas neleidžia lateksui sukietėti ir apsaugo nuo bakterijų.

Visų laikų geriausios dainos seksui - Chris Isaak "Wicked Game", Barry White "Can’t get enough of your love babe", Lionel Richie "All night long".

• Mapa Gmbh - Vokietijos gumos dirbinių  milžinas mums geriau žinomas kaip Billy Boy, Fromms ir Blausiegel prekinių ženklų prezervatyvų gamintojas.

• 2014 m. grupė mokslininkų iš Australijos Wollongong universiteto finansuojami Bilo Geitso fondo ėmėsi intensyvių bandymų tam kad sukurtų geresnius prezervatyvus nei latekso. Jų tyrimo objektas hidro-gelis, stipri ir elastinga sintetinė medžiaga iš kurios jie tikisi pagaminti ypač plonus prezervatyvus suteikiančius tokį pat jautrumą lyg tikra žmogaus oda.

• Prezervatyvai siunčiami ir į Antarktidą. Kam? Tikrai ne baltosioms meškoms, o mokslininkams kurie stebi ir tyrinėją ne tik jas bet ir kitus gamtos reiškinius. Kurjeriai mums prasitarė, kad vieneriems metams darbštiesiems mokslininkams užtenka keliolikos tūkstančių prezervatyvų. Mes savo ruožtu norime priminti, kad prezervatyvai yra labai jautrūs šalčiui todėl žiemą nesisiųskite prekių per paštomatus nes jos ten sušąla.

• Kodėl Billy Boy prezervatyvai tokie brangūs? Todėl kad viskas daroma vokiečių rankomis už europietiškus atlyginimus Zeven mieste Šiaurės Vokietijoje.

• Viena naujausių ir originaliausių  prezervatyvų reklamų - prezervatyvų parduotuvės Japonijoje reklaminė agitacija už saugų seksą. Reklamoje Japonų fotografas įamžino nuogą jaunų žmonių porą sustingusią vakuume t.y. didelio prezervatyvo viduje iš kurio buvo ištrauktas oras.

• Nesvarbu, kad esate iš Lietuvos. Jei turite įdėją kaip turi atrodyti originalus prezervatyvo įpakavimas ją galite pasiūlyti ONE prezervatyvų gamintojui JAV. Kiekvienais metais išrenkamas įdomiausias ir šmaikščiausiai atrodantis paveiksliukas su fraze ir pradedama jo masinė gamyba. Registruokitės ir tapkite garsus!  www.onecondoms.com

• Condom - miestas pietvakarių Prancūzijoje. Nors pačio žodžio kilmė pagal prancūzų kalbą nėra susijusi su prezervatyvais (pranc. - preservatif), tačiau miesto mero iniciatyva jame nuo 1995 iki 2005 metų veikė prezervatyvų muziejus. Vienas prezervatyvų gamintojas netgi bandė miesto herbu ženklinti savo gaminamą produkciją tačiau kilus konfliktui atsisakė šios idėjos. Dabar miestas labiau garsus savo gaminamu brendžiu Armanjaku ir šaškių varžybomis.

• Sunkiausio ir ilgiausio prezervatyvo svoris buvo 1300 kilogramų, ilgis - virš kilometro, o kainavo net 50 tūkstančių litų. Tokį monstrą išraitė saugaus sekso propaguotojai viename mieste Kolumbijoje paminėdami AIDS dieną.

• Viename seniausių Harvardo universitete JAV iki 1990 m. buvo tokia tradicija - vadybos studijų absolventai per išleistuves mojuodavo dolerių kupiūromis, o medicinos mokslų magistrai - prezervatyvais.

• Žmonių seksualinis švietimas organizuojamas įvairiai, Pietų Afrikos Respublikos sostinėje Keiptaune. Ant keletos pastatų sienų buvo prilipdyti šimtai prezervatyvų kurie sudarė lytiškai plintančių ligų pavadinimus Sifilis, ŽIV. Tuo pačiu buvo reklamuojami vieno nežymaus gamintojo prezervatyvai. Pasibaigus akcijai žmonėms buvo leista nusiimti prezervatyvus nuo sienos ir panaudoti pagal paskirtį.

• Kodėl gamintojai mažo dydžio prezervatyvus vadina trumpesniais, aptemptais, priglundančiais arba kokiais nors pvz. plieniniais gniaužtais? Visų pirma, jie nenori įžeisti savo pirkėjų, antra - siekia, kad perkant sargius būtų jaučiamas mažesnis psichologinis diskomfortas.

• Pietų Afrikos Respublikos valstybei tarnaujantiems kareiviams vadovybė nemokamai tiekia prezervatyvus maskuojančio tipo pakuotėse.

• Natūralus kaučiuko lateksas naudojamas gaminant daugiau kaip 40 tūkstančių skirtingų prekių.

• Keliaudami po svečias šalis būkite ypatingai atsargūs ir visada naudokite prezervatyvą. Turistas iš Olandijos keliaudamas egzotiškoje Peru pasimylėjo su vietine prostitute ir ant varpos atsirado žalios spalvos spuogeliai.. Egzotiškos šalys dovanoja ne tik nepamirštamus nuotykius bet ir egzotiškas venerines ligas, todėl prieš keliaudamas po užsienį būk atsargus.

• Vienas seniausių prezervatyvų prekinių ženklų Trojan sukurtas 1920 metais. Gyvas iki šiol!

• Vienas iš prezervatyvų testavimo būdų vadinasi džiovinimas ir "brandinimas". Ką tik pagaminti prezervatyvai ilgą laiką laikomi tamsiose ir vėsiose džiovyklose simuliuojant natūralias gamintojo rekomenduojamas laikymo sąlygas, taip tikrinama ar bėgant laikui nekinta prezervatyvų kokybė.

• Centrinės Afrikos valstybėse dėl apsisaugojimo priemonių nenaudojimo, finansinio nepritekliaus, švietimo stokos vienas iš penkių žmonių yra užsikrėtęs ŽIV.

• Pirmasis AIDS atvejis užfiksuotas 1981 m. Los Andžele.

• Nuo 2013 m. kuriami ir testuojami nauji prezervatyvai kurie sustiprintų erekciją ir leistų ją išlaikyti ilgiau. Skirtingai nuo prezervatyvų su integruotu potencijos žiedu, naujųjų prezervatyvų šoninėse sienelėse latekso sluoksnyje bus įlietos mikro siūlės kurios spaus varpą ne tik prie pagrindo bet ir iš šonų per visą ilgį padėdamos išlaikyti stangrią erekciją ilgesnį laiką.

• Prieš gerą dvidešimt metų vienintelis būdas pagaminti stipresnius prezervatyvus buvo juos tiesiog išliejant iš storesnio latekso sluoksnio. Šiais laikais naudojama dviejų latekso sluoksnių technologija kuri leidžia prezervatyvus pagaminti ir stipresnius ir plonesnius. Prezervatyvai prieš lubrikavimą plaunami taip pat 2 kartus, tam kad sumažinti latekso kvapą.

Prezervatyvai su maišeliu arba įvairių formų išplatėjimu ties galvute. One Pleasure Plus, Lifestyles Xtra Pleasure ar Inspiral prezervatyvai sukurti taip kad varpos galvutė laisviau judėtų prezervatyvo viduje ir apyvarpė būtų dar labiau stimuliuojama. Būtent laisvumas ir iškilimai latekso paviršiuje dar labiau sustiprina jautriausių nervinių galūnėlių stimuliavimą frikcijų metu. Unikali šių prezervatyvų forma "apgauna" vyro pojūčius todėl prezervatyvas atrodo plonesnis nei iš tikro yra. Vienas iš tokių prezervatyvų idėjos autorių yra indų kilmės amerikietis chirurgas Alla Venkata Reddy, dar vadinamas prezervatyvų dizaineriu. Ir tikrai ne veltui, nes šis medikas paskyrė daug metų studijoms ir tyrimams tam kad kuo daugiau žmonių norėtų naudoti šią apsisaugojimo priemonę. 1990 m. jis netgi surado rėmėjų ir pats investavo į šių tuo metu inovatyvių prezervatyvų gamyklą Indijoje.

Sunku patikėti tačiau tai tiesa. Tiek Europoje tiek ir už Atlanto kasmet nemažai senyvo amžiaus žmonių užsikrečia lytiškai plintančiomis ligomis. Tai atsitinka paprasčiausiai dėl jų įsitikinimo, kad moteris nebepastos todėl jie visiškai nebegalvoja apie jokias apsisaugojimo priemones.

Plačiausią prezervatyvų dydžių ir ilgių pasirinkimą siūlo They Fit prezervatyvai, net 95 skirtingi variantai vyrams ieškantiems idealaus sau prezervatyvo.

Už kiekvieną nupirktą HERO prekinio ženklo prezervatyvą Australijos prezervatyvų gamintojas vieną dovanoja labdarai Afrikos šalims kovai su ŽIV ir AIDS.

Prezervatyvų testavimą pripučiant į juos oro sugalvojo švedai 1950 metais.

Mates/Lifestyles prezervatyvus, Vileda pašluostes žinome visi. Tikrosios Ansell šaknys nuo pat pradžių buvo susijusios su gaminiais iš gumos. Dar 1888 m. škotų kilmės veterinarijos gydytojas J.B. Dunlop gyvendamas Airijoje pirmasis sugalvojo kaip pagaminti pripučiamą padangą dviračiui. Įkūrus įmonę gaminančią padangas ir kitokius gumos gaminius teko išgyventi ir pakilimą ir finansinę krizę. 1905 m. sustiprėjusi įmonė nupirko savo pagrindinį konkurentą ir nusprendė specializuotis padangų gamyboje atsisakydama prezervatyvų gamybos. J.B. Dunlop darbuotojas Eric Ansell nupirko prezervatyvų gamybos liniją, įkūrė savo įmonę Australijoje The Ansell Rubber Company ir ėmė gaminti balionus vaikams bei prezervatyvus.

Anglijoje vieno prekybos centro administracijai neliko nieko tik atsiprašyti ir pasiūlyti 100 svarų dovanų čekį kai pirkėjas įsigytoje alaus pakuotėje rado panaudotą prezervatyvą...

Pirkdami prezervatyvus pagal skelbimus arba populiariajame aukcionų portale labai rizikuojate. Štai pvz. vien šiais metais Europos Sąjungoje sulaikytos prezervatyvų siuntos kurias ištyrus paaiškėjo, kad prezervatyvai lubrikuoti rankų plovikliu arba automobilių tepalo valikliu. Tai ne tik didelis pavojus jūsų sveikatai bet ir nemaža tikimybė, kad patys prezervatyvai jau yra pažeisti ir nebetinkami naudoti.

Galactic Cap - nauji revoliuciniai prezervatyvai tačiau kol kas tik labai nedrąsiai tikimasi, kad jie perrašys visą prezervatyvų istoriją. Šio prezervatyvo (jei jį galima taip pavadinti) esmė ta, kad jis uždengia tik patį varpos galiuką, visas varpos ilgis ir varpos galvutės žiedas kurioje yra ypač daug nervinių galūnių lieka neuždengtos todėl natūralūs pojūčiai visiškai neužgožiami. Pats prezervatyvas sudarytas iš dviejų dalių: atsparios vandeniui poliuretano membranos kuri priklijuojama prie varpos galvutės viršaus (prieš pat lytinį aktą arba galima šią membrana nešioti keleta dienų iš eilės) ir kepurėlės rezervuaro kurią reikia priklijuoti prie membranos prieš lytinį aktą. Šio prezervatyvo patikimumas kol kas nežinomas, žinoma tik tai,kad jis apsaugotų nuo nėštumo bet ne nuo venerinių ligų. Galactic Cap šiandien yra tik idėja kelianti labai daug klausimų ir šios idėjos tolimesniam vystymui renkamos lėšos. Šiandien manoma, kad lateksas jau yra išgyvenęs savo "auksinius laikus" ir pats laikas ateiti naujos kartos medžiagoms ir sprendimams. Prezervatyvas turi būti pagamintas iš labiau prisitaikančios medžiagos prie individualių kiekvieno vyro varpos formų o ne taip kaip yra dabar - "vienas dydis visiems".

1920 m. pradėjus masinę prezervatyvų gamybą, jos pradininkas Julius Fromm'as į kiekvieną prezervatyvų dėžutę įdėdavo perlenktą lapelį kuriame buvo parašyta "prašau duokite man prezervatyvų pakelį" tam kad pirkėjai galėtų slapta nesijausdami nepatogiai prieš kitus nusipirkti prezervatyvų.

Per visą XX amžių prezervatyvas buvo tobulinamas begalę kartų. Taip paprastas skaidrus cilindro formos sargis tapo ypatingai plonu, įvairiaspalviu, įvarių faktūrų, formų, lubrikavimo galimybių ir stimuliuojančių poveikių kontracepcijos priemone.

Trojan Pure Ecstasy prezervatyvų linija išsiskiria iš kitų savo patentuota beisbolo lazdos formos prezervatyvų forma be rezervuaro spermai. Natūraliems pojūčiiams užtikrinti lubrikuojami iš abiejų pusių labai švelniu lubrikantu, prezervatyvo priekinė dalis platesnė, taip suteikiamas laisvumo/tikrumo jausmas.

Kokia kontracepcija buvo viduramžiais? Rašytiniuose šaltiniuose galima rasti įrašų, kad nėštumui išvengti arba jį nutrauktti buvo naudojami granatų, kadagių uogų, žaliosios rūtos ir kitų augalų nuovirai. Populiarus buvo ir vaginalinis klizmavimas, šlapinimasis po lytinio akto, moterys kaip barjerinę priemonę naudojo ir kempines išmirkytos citrinų sultyse arba surūgusiame piene.

Natūralus kaučiuko lateksas iš kurio gaminami prezervatyvai savo sudėtyje turi virš 200 proteinų, iš jų - 13 alergizuojančių kuriems kai kurie vyrai gali būti alergiški. Alergijos lateksui požymiai - paraudimas, bėrimai and odos, niežėjimas.

Ar yra prezervatyvų parduotuvių Aliaskoje? Žinoma, jau yra! Šių metų pavasarį dvi jaunos draugės sugalvojo ir įkūrė prezervatyvų parduotuvę Alaskacondomcompany.com pardavinėjančią prezervatyvus su žuvų paveikslėliais. Parduotuvės asortimentą kol kas sudaro tik dviejų rūšių prezervatyvai: raudoni King Salmon ir juodi Silver Salmon, taip ir kepuraitės nuo saulės. Trys prezervatyvai dėžutėje kainuoja 5 dolerius. Kažin koks šių prezervatyvų kvapas?

Prieš penketą metų ir anksčiau Kinijoje ir aplinkinėse valstybėse surasti ir nusipirkti didelio dydžio prezervatyvų buvo ne taip ir lengva. Priežastis paprasta, ten gyvenančių vyrų vidutinis varpos dydis mažesnis nei europiečių ir amerikiečių todėl ir paklausos dideliems prezervatyvams nėra.

2014 m. Kubos sveikatos apsaugos ministerija dėl finansinių sunkumų ir lytiškai plintančių ligų protrūkio svarstė galimybę pardavinėti prezervatyvus net su pasibaigusiu galiojimo terminu.

Aukštoji mada iš Miamio - Heel condoms - prezervatyvais vadinami dekoratyviniai papuošalai maunami ant aukštakulnių kulniukų. Tai gali būti įvairiausios plunksnos, pūkai, kaspinai, juostos, gėlės, bumbulai ir kiti gražūs dalykai. Beje, lietuvaitės sumanios ir darbščios....kodėl gi nepasipuošus pačioms?

Francisco "Chico" Mendes - pats žinomiausias senųjų laikų specialistas išgaunat latekso dervą iš kaučiukmedžių. Brazilas gyvenęs 1988-1944 m. buvo įgudęs šio amato žinovas dar vadinamas "seringueiros", lietuviškai sriegėjas. Dar būdamas 9 metų berniukas pradėjo šį sunkų darbą ir užaugęs subūrė draugiją vienijančią kaučiuką išgaunčius darbininkus. Jis buvo ir kovotojas už gamtos išsaugojimą, jo iniciatyva buvo kuriami Amazonės džiunglių rezervatai kuriuose žmogaus veikla buvo draudžiama. Chico Mendes garbei ir atsiminimui yra sukurtos kelios dainos, taip pat jo vardu pavadintas vienas naujai atrastas Amazonės gyvenantis paukštis.

Po ankstyvo Rusijos futbolo rinktinės pasitraukimo iš 2014 m. pasaulio futbolo čempionato sirgaliai savo nepasitenkinimą išreiškė apmėtydami Rusijos futbolo federacijos pastatą prezervatyvais.

Naked - prezervatyvų prekinis ženklas vyrams neskaičiuojantiems pinigų ir renkatiems tik geriausią. Viskas iš ko gaminami, lubrikuojami ir kaip pakuojami šie prezervatyvai yra išskirtinės kokybės ir ištobulinta iki pat plonybių. Patentuotą Pleasure Fit prezervatyvo formą renkasi išrankūs vyrai kuriems patogumos jausmas sekso metu yra svarbiausia. Begalinis noras ir siekis sukurti geriausius prezervatyvus pasaulyje tapo tikru Premium klasės produktu. Ypatingai gerai subalansuotas latekso plonumas ir jo minkštumas kuris ir suteikia lytiniam aktui natūralumo jausmą, lyg viskas vyktų be prezervatyvo.

Naked prezervatyvai lubrikuojami silikoniniu lubrikantu, platėjanti prezervatyvo forma suteikia laisvumą varpos galvutei tokiu būdu stimuliuodama tikrumo pojūtį. Unikalus prezervatyvo dizainas - prezervatyvo plotis priklauso nuo to kiek jį išvyniosite, gali būti nuo 45 mm iki iki 57 mm, o ilgis nuo 170 iki 210 mm. Neįtikėtina! Spėkite kiek laiko buvo kuriama pakuotė šiems sargiams. Nepatikėsite, net tris metus, tačiau pastangos buvo to vertos. Jokių aštrių kampų, ryškių spalvų, tik minimalistinis dizainas papuoštas subtiliu logotipo simboliu - raide N. Net šeši labai ploni folijos sluoksniai saugo šiuos egzotiškus prezervatyvus nuo pažeidimų bet atsiplėšia ir išsiima prezervatyvai nepaprastai lengvai ir saugiai.

Naked ne tik remia skurdžiausių pasaulio šalių šalių bendruomenes nemokamais prezervatyvais bet ir finansuoja medicinę, švietimo pagalbą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms.

Amišai  - krikščionys anabaptistai gyvenantys JAV ir Kanadoje nepripažįsta daugumos šiuolaikinio gyvenimo patogumų. Amišai nenaudoja jokių kontracepcijos priemonių, tarp jų ir prezervatyvų. Užsiima seksu tik tuomet kai nori susilaukti vaikų. Vidutinis Amish šeimos vaikų skaičius 5-10.

Trojan prezervatyvai - pirmasis prezervatyvų prekinis ženklas tapęs pagrindiniu MTV muzikinių apdovanojimų rėmėju 2012 metais.

Prezervatyvų naudojimas pagal paskirti - sveikatos šaltinis. Saugaus sekso metu sudeginate daug kalorijų, sumažėja rizika susirgti širdies ligomis ir prostatos vėžiu.

YESforLOVE karališki prezervatyvai ypatingi tuo, kad lubrikuojami PMDS lubrikantu. Polydimethylsiloxane - silikono atmaina pasižymintis išskirtinai puikiomis slydimo savybėmis bet kokiomis temperatūros sąlygomis. Šis silikonas yra krištolo tyrumo ir visiškai be toksinių medžiagų todėl naudojamas lubrikuoti ne tik prezervatyvus bet ir kontaktinius lęšius, medicininius reikmenis, jo galima rasti ir kokybiškuose šampūnuose plaukams (suteikia blizgesį ir švelnumą). Ne paslaptis, kad jo randama ir maistiniame aliejuje kuriame kepami McDonalds bei French Fries pusfabrikačiai.

Naujausios Durex atliktos apklausos duomenimis Kinijoje tik 1 iš 10 seksualiai aktyvių jaunų žmonių naudoja prezervatyvą. Dėl greito gyvenimo būdo, laiko stokos, karjeros ir individualizmo jauni žmonės renkasi ne šeimą o vienatvę, todėl Kinijoje, Japonijoje ypač didelė paklausa vibratorimas, masturbatoriams ir kitoms savęs patenkinimo sekso prekėms bei virtualaus sekso paslaugoms. Demografinė padėtis Japonijoje kritiška, vienas paprastas faktas pasako daug, sauskelnių seneliams parduodama daugiau nei sauskelnių vaikams.

Lietuvoje dar niekas netapo milijonieriumi pardavinėdamas prezervatyvus internetu tačiau toks stebuklas įvyko Kenijoje. Prieš metus niekam nežinoma bendrosios praktikos gydytoja F. Ndiwa ėmėsi šio verslo, ilgai užsispyrusiai siekė savo tikslo ir jai nusišypsojo sėkmė. Užsakymų buvo tiek daug, kad ji nebespėjo suktis viena, todėl įdarbino virš dešimties darbuotojų papildomai. Šiandien ji atstovauja ir savo prezervatyvų prekinį ženklą Euphoria. Verslininkei-gydytojai klestėti padeda ir jos medicininis išsilavinimas, ji mielai konsultuoja klientus sekso ir apsisaugojimo nuo nėštumo klausimais.

Mandla Hlatshwayo - šių metu realybės šou Big Brother vykusioje Pietų Afrikos Respublikoje nugalėtojas. Vyras išgarsėjo kartu su šou dalyve Lexi po to kai nesusivaldę pasimylėjo duše nenaudodami prezervatyvo. Šalyje kur AIDS problemoms žmonėms ypač jautrūs, šis poelgis sukėlė didelį atgarsį visuomenėje.

• Islandija - unikali šalis. Nuvykę ten pamatysite daug nuostabių gamtos stebuklų, o grįždami visada parsivešite originalių dovanų. Viena tokių - suvenyriniai prezervatyvai Nature Condom ant kurių pakuotės puikuojasi vyrukas su "iššaunančiu geizeriu", "didelė kieta uola" ar "išsiveržusia lava".

• Kovo 20 - Žemės diena. Šiai dienai paminėti ir atkreipti dėmesį į nykstančias gyvūnų rūšis 2009 m. Jungtinėse Valstijose Biologinės Įvairovės Centras išleido prezervatyvus ant kurių pakuočių buvo pavaizduoti nykstantys gyvūnai ir gražiai surimuoti raginimai juos išsaugoti. Prezervatyvus savanoriai dalino nemokamai.

• PETA (People for the Etical Treatment of Animals) - tarptautinė organizacija kovojanti už gyvūnų teises. Four Seasons, Glyde, Sir Richards - tai prezervatyvų prekianiai ženklai kuriuos ši organizacija yra patvirtinusi nenaudojančius gyvūnų savo produkcijos testavimui ir eksperimentams gaminių tobulinimui. PETA aktyvistai agitacinės kampanijos "Šunys ir katės negali dėvėti prezervatyvo: Sterilizuok" metu vykusios 2013 m. Londone dėvėjo spalvotus pliušinius prezervatyvo formos apdarus.

• Kasmet Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos ministerija išleidžia šimtus tūkstančių dolerių seksualinio gyvenimo studijoms, švietimui ir prezervatyvų naudojimo skatinimui. Nepaisant to prezervatyvų naudojimo procentas nėra labai džiuginantis.Šių metų studija parodė, kad dažniausias vyrų pasiteisinimas kodėl jie vengia naudoti prezervatyvus yra nepatogumo jausmas ir pojūčių sumažėjimas. Šią problemą bus iš dalies bandoma spręsti JAV vartotojams pristatant They Fit prezervatyvus. Šie prezervatyvai gaminami labai įvairių dydžių todėl manoma, kad kiekvienas vyras galės lengviau išsirinkti tinkamo dydžio prezervatyvą pagal savo fiziologinius duomenis ir tai skatins prezervatyvų naudojimą bendrai.

Tik suomiai gali pagaminti prezervatyvus ir pavadinti prekinį ženklą G.SPOT. Būtų geras pavadinimas, deja nieko bendro su G tašku ir jo stimuliavimu šie prezervatyvai neturi.

• Mokslininkai nuolat ieško naujų būdų apsisaugojimui nuo lytiškai plintančių ir ŽIV. Šiuo metu tyrinėjamas ir testuojamas naujas mikro pluoštas kurį būtų galima prisotinti antivirusiniais vaistai kurie užkirstų kelią venerinės ligoms arba nepageidaujamam nėštumui. Eksperimentinis gaminys - tamponas, kurį moteris galėtų įsidėti prieš lytinį aktą. Dėl greito ir efektyvaus reikiamo priešvirusinio preparato kiekio įsisavinimo makšties gleivinėje tai būtų geriau nei kremas ar gelis kurio reikia daug ir stiprios koncentracijos. Visas šis sumanymas, jei jį pavyktų sėkmingai įgyvendinti būtų rimta alternatyva barjerinėms kontracepcijos priemonėms t.y. vyriškiems as moteriškiems prezervatyvams.

• Prezervatyvo storis nėra pagrindinis faktorius garantuojantis saugų seksą. Plonų ir storesnių prezervatyvų sienelės storis skiriasi labai nežymiai, tik mikronų dalimis, jų atsparumas plyšimui yra vienodas. Laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad prezervatyvų patikimumui ir lytinio akto saugumui didžiausią įtaką turi tinkamas prezervatyvo dydis ir papildomas lubrikanto naudojimas.

• Brazilinis kaučiukmedis turi būti ne jaunesnis kaip 5 metų, kad iš jo jau būtų galima išgauti lateksą. Tokį medį galima eksploatuoti iki 30 metų.

• Kas yra lateksas ir kokios jo sudėtinės dalys? Lateksas tai yra skystis kurio didžiąją dalį sudaro vanduo 50-70%, proteinai 1-3%, riebiosios rūgštys ir jų dariniai 1-2%, mikroelementai glucidai ir heterosidai 1-2% ir mineralai ~ 1%. Opijus - baltas skystis išgaunamas iš aguonų taip pat yra lateksas, tačiau dėl savo svaiginamųjų savybių naudojamas ne gumos gamybai.

• Vulkanizacija. Apie tai kaip "kepami" prezervatyvai. Latekso virtimas guma - procesas susidedantis iš kelių etapų. Visų pirma, parą laiko prieš "kepimą" lateksas turi būti laikomas kambario temperatūroje, likus kelioms valandoms iki nerūdijančio plieno formų įmerkimo į lateksą temperatūra pakeliama iki 50ºC. Pirmasis latekso sluoksnis laikomas šildytuvuose-krosnyse labai trumpą laiką. Iškart po to seka antras mirkymas po kurio lateksas šildomas apie 20 minučių 100-150°C temperatūroje. Žinant, kad prezervatyvo sienelės storis yra tik 0.05-0.08 mm, įrengimai privalo būti kruopščiai suderinti, judėti tam tikru greičiu, be vibracijos ir pan.

• Prezervatyvus perka ne tik vyrai bet ir moterys. Įvairių šalių statistinės apklausos parodė, kad ši proporcija beveik vienoda 50/50.

• Nežinome kaip pasikeitė situacija dabar, tačiau 2008 m. Didžiojoje Britanijoje daugiausia XL dydžio prezervatyvų buvo nupirkta Škotijoje, Glasgow mieste.

• Billy Boy tai ne tik prezervatyvai bet ir energijos gėrimas sukurtas kad turėtumėte energijos seksui - Billy Boy Energy Drink Made for Love.

• Prezervatyvų vagystės - retas įvykis tačiau 2014 m. rugsėjo 5 d. Vilniaus sienamiestyje įvykdyta prezervatyvų vagystė kurios metu buvo išdaužtas reklaminis stendas ir iš jo kol kas nenustatyti asmenys pasisavino ne vieną dešimtį vieno gamintojo prezervatyvų. Apie įvykį pranešė interneto naujienų portalai ir spauda. Reklamos kampanija pasiekė tikslą. Sveikiname!

• Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis visame pasaulyje kiekvieną dieną net 1 milijonas žmonių užsikrečia įvairaus sunkumo  lytiškai plintančia liga.

• Vienas didžiausių prezervatyvų pasaulyje - beveik 40 metrų ilgio prezervatyvo formos karšo oro balionas pavadintas "Saugus seksas" buvo pakeltas į orą 2007 m. Olandijoje vykusioje motokroso ir sunkiojo roko šventėje "Juodas kryžius" skatinant saugų seksą. Keletui laimingųjų pasisekė pasivaikščioti po prezervatyvo vidų kol jis buvo pučiamas ant žemės.

• Super ploni. Prezervatyvai Tulipan - Super susijungimui. Viena įdomiausių 2014 m. reklamų kurioje meilės akto metu nuogi kūnais susijungę moteris ir vyras.

• Po to kai paaiškėjo, kad šiais metais iš Kinijos į Pietų Afrikos Respubliką AIDS prevencijai nusiųsti prezervatyvai buvo per maži afrikiečiams, nusprendėme pasidomėti kiek gi skirasi Kinijos ir Afrikos vyrų varpos dydžiai. Po nesudėtingų paieškų radome įdomius faktus, kad iš tiesų Afrikos šalių, Ganos, Kongo vyrų vidutinis varpos ilgis erekcijos būsenoje yra 17-18 cm. Tuo tarpu Kinijos, Indijos, Tailando vyrų vidutinis varpos ilgis erekcijos būsenoje šiek tiek daugiau nei 10 cm, o Šiaurės ir Pietų Korėjos - 9.6 cm. Europiečių ir amerikiečių - 13-15 cm.

• Pasaulinės lytinių nusikaltimų tyrimų išvados atskleidė, kad 10-15% seksualinių nusikaltėlių nenorėdami palikti įkalčių naudoja prezervatyvus prievartaudami moteris.

• Prezervatyvai apie kuriuos galbūt nesi girdėjęs. O-Ring condoms patentuoti prezervatyvai ypatingi tuo kad turi fluorescensinį latekso žiedą kuris šviečia tamsoje. Tai padeda vyrams greičiau užmauti prezervatyvą.

• Įvaizdžio dalis. Billy Boy prezervatyvai iš gamyklos išvežiojami firminiais tik juodos spalvos DAF XF vilkikais su ant tentų džiaugsmingai besišypsančiais Billy Boy pimpaliukais.

• Įdomi istorija susijusi su RS Consumer goods gaminamais Vitalis/ON prezervatyvais nutiko 2013 m. Vokietijoje. Kraštutinių pažiūrų jaunieji nacionalinės demokratų partijos (NPD) atstovai, vadinamieji neonaciai vienoje savo akcijų išsiuntę įžeidžiančius laiškus vietos politikams ir politinėms partijoms. Voke buvo įdėtas ir prezervatyvas su užrašu "Nesidauginkite". NPD buvo įkurta 1964 m. kaip pamaina neofašistinės Vokietijos Reicho partijai. Gamintojas viešai atsiribojo nuo bet kokių sąsajų su šia partija ir apgailestavo, kad jų produkcija naudojama politinei ir religinei nesantaikai kurstyti.

• Su kokiomis problemomis ieškodami prezervatyvų susiduria vyrai kurių varpa trumpesnė ir siauresnė? Mažo dydžio sargių pasirinkimas nėra didelis todėl tenka rinktis tik iš to ką rasite. Moteriškas prezervatyvas yra puiki išeitis esant tokiai problemai, nes jis yra universalus. Tuomet vyras gali nebesirūpinti nei dėl prezervatyvo ilgio ar pločio.

• Sportbačiai ir prezervatyvai. Garsūs sportininkai su mielu noru papildomai uždarbiauja filmuodamiesi reklamose. Štai Peter Crouch vienoje traškučių reklamoje vaidino robotuką, D. Beckhemas drąsiai pozuoja reklamuodamas apatines kelnaites. Brazilijos futbolo žvaigždė Ronaldinho garsus ne tik savo įspūdingais įvarčiais, bet ir vardiniais prezervatyvais. "Aš esu gaidys!" - toks užrašas ir jo parašas puikuojasi ant Sex Free Instinct prezervatyvų dėžutės. Kolumbijos futbolininkas Faustino Asprilla taip pat ruošiasi išleisti savo sargių liniją. Labiausiai seksas ir romantika jam asocijuojasi su guavos vaisiu todėl jo prezervatyvų linija išsiskirs iš kitų skonių ir kvapų įvairove.

• Daugiau nei prieš dešimtmetį Durex atliko tyrimą ir nustatė kad su įprastu prezervatyvu lytinis aktas vidutiniškai trunka kiek daugiau nei 10 minučių, o naudojant Durex Performa su nujautrinančiu benzokaino tepalu, lytinis aktas ilgesnis - beveik 20 minučių.

• 2008 m. Anglijoje Tesco parduotuvė vos neišskyrė vienos poros. Keturis metus draugaujanti pora vos per plauką išvengė santykių griūties kai moteris norėdama užsisakyti prekes į namus prisijungė prie savo paskyros pastebėjo kad paskutinio apsiprekinimo metu buvo nupirkta 12 vienetų Mates prezervatyvų dėžutė. Po ilgų kivirčų dėl neištikimybės pora vis delto kreipėsi į parduotuvę ir jiems buvo paaiškinta, kad prezervatyvai jų krepšelyje atsidurė atsitiktinai dėl klaidos apskaitos programoje ar žmogiškojo faktoriaus. Tesco atsiprašė pirkėjų, užtikrino kad daugiau tai nepasikartos ir padovanojo šimto svarų vartės dovanų kuponą.

• Kokie stimuliuojantys prezervatyvai turi daugiausia taškelių? Bily Boy Dotted/Perlgenoppt - 360, Durex Pleasuremax - 520, Moods Dotted - net 1500! Tikrai taip, mes nesuklydome,  tikrai kalbame apie prezervatyvus o ne apie šlifavimo/švitrinį popierių:)

• Skandalinga istorija apie Origami prezervatyvų kūrėją Daniel Resnic. Naujos kartos apsisaugojimo priemonės kūrėjas šių metų pavasarį buvo apkaltintas piktnaudžiavimu ir lėšų skirtų projektui švaistymu asmeninėms reikmėms. Kelionės, atostogos, plastinės operacijos - šiems malonumams ne vieną šimtą tūkstančių dolerių iš milijoninio projekto biudžeto išleido naujo prezervatyvo kūrėjas.

• Viena žinomiausių ir juokingiausių visų laikų saugaus sekso scena - 1988 m. kriminalinėje komedijoje Nuogas Ginklas kurioje detektyvas ir žavioji blondinė praktikuoja saugų seksą dėvėdami visą kūną dengiančius polietileninius prezervatyvo formos apsiaustus.

• Nuo 2012 m. spalio 16 diena yra žinoma ir kaip tarptautinė moteriško prezervatyvo diena. Šią idėją remia įvairios visuomeninės ir sveikatos organizacijos visame pasaulyje skatindamos apsisaugojimo priemonių žinomumą, naudojimą ir prieinamumą, ypač skurdesnėse šalyse.

• Potraukis lateksui. Seksualinį jaudulį kai kuriems žmonėms sukelia latekso apranga ar latekso kvapas. Tai pomėgis dažniausiai juodos spalvos gumos gaminiams, blizgantiems sintetinio pluošto aptemptiems  drabužiams. Įspūdžiui sustiprinti naudojami ir specialūs purškikliai padidinantys latekso paviršiaus blizgesį. Šio fetišizmo priežastys gali būti įvairios, nervų sistemos pakitimai susiformavę vaikystėje, brendimo laikotarpiu, gali būti dėl nepakankamo tėvų dėmesio auginant ir auklėjant vaiką kurio meilės išraiška palaipsniui nukrypsta į daiktus ar pan. Kai kurių žmonių požiūriu tai yra lytinis nukrypimas, tačiau jei tai netrukdo asmeniniam ir seksualiniam gyvenimui nerimauti dėl to neverta nes tai tik papildomas būdas stimuliuoti save. Sekso prekių parduotuvėse gausus seksualių latekso drabužių, apatinių, kaukių pasirinkimas šio poreikio patenkinimui ir seksualinio gyvenimo paįvairinimui.

• Įdomus sprendimas gaminant prezervatyvus prailginančius lytinį aktą. Safe Performance prezervatyvai ypatingi tuo kad prezervatyvo priekis yra storesnio latekso nei šonai. Tai padaryta tam kad varpos galvutei būtų perduodamas mažesnis stimuliavimo poveikis ir vyrai galėtų žaisti Ping Pongą ilgiau. Žaisti sveika!

• Jei dievinate dažną seksą su skirtingomis moterimis turėtumėte žinoti jog apsaugoti jus gali ne tik prezervatyvas bet ir specialios latekso kelnaitės uždengiančios visą genitalijų plotą. Naujiena iš JAV, Scroguard -  papildoma apsisaugojimo priemonė nuo žmogaus papilomos viruso ir genitalijų herpeso. Kaip teigia gamintojas šios latekso kelnaitės skirtos vyrams mėgstantiems dažnus atsitiktinius lytinius santykius, poroms mėgstančioms keistis partnerėmis, taip pat ir monogamiškoms poroms patologiškai besirūpinančiomis saugumu. Kelnaitės dėvimos sekso metu tam kad būtų išvengta kūnų kontakto, kelnaičių priekyje apvali 60 mm skylė varpai ištraukti ir prezervatyvui užmauti. Scroguard kelnaičių kaina jus nustebins - net 20 dolerių! Tiesa, jas galima skalbti ir naudoti 3 metus.

• Elektroninė knyga apie kurią jūs nesate girdėję arba naujas prezervatyvų panaudojimo būdas - Condom Cookbook (prezervatyvų valgiai), tikslus knygos pavadinimas yra ilgesnis  "Prezervatyvų valgiai kuriuos aš noriu pagaminti tau". Kyosuke Kagami, keistuolė iš Japonijos išleido šią e-knygelę su 11 patiekalų iliustruotų fotografijomis, pvz prezervatyvas prikimštas sušiu, mėsa įdarytas prezervatyvas, sraigė padaže prezervatyve. Šitaip keistai jaunoji autorė išleido norėdama paskatinti Japonijos vyrus naudoti apsisaugojimo priemones.

• Japonijoje OK gestas parodytas ranka vaistinėje reiškia slaptą prašymą parduoti prezervatyvų.

• Tale of 1000 Condoms/Geisha & Skeleton - 1989 m. japonų menininko Masami Teraoka tuo metu gyvenusio JAV piešinių serija atspindinti to laikmečio AIDS epidemijos plitimą pasaulyje, ypač Jungtinėse Valstijoje.

• Snake Condoms - 2004 m. pradėti platinti Australijos aborigenų bendruomenėsei Prezervatyvai ir jų pakuotė buvo speclialiai gaminami trijų spalvų - geltona, raudona, juoda, atkartojant Australijos aborigenų vėliavos spalvas. Reklaminiai šūkiai kampanijos metu buvo gana šmaikštūs, pvz. gyvatė krūmuose labai pavojinga, tačiau gyvatė kelnėse - mirtis! Tuo metu šalyje buvo 180 aborigenų bendruomenių.

• Kiekvienais metais prezervatyvų paklausa pasaulyje auga vidutiniškai po 5-10 procentų. Skaičiuojant vienetais tai beveik 23 bilijonai kasmet (2014 m. duomenys), įdomus faktas - beveik pusė šio kiekio sunaudojama Kinijoje. Pagrindinės augimo priežastys yra dvi: žmonių populiacijos didėjimas t.y. naudotojų skaičiaus augimas ir aktyvi lytinio švietimo sklaida.

• Kameleon Tri-Color yra gaminami iš trijų spalvų latekso, raudona, mėlyna, balta, tokios pat spalvos kaip JAV vėliavoje. Kiekvienas JAV pilietis tuo pačiu metu gali saugiai išreikšti meilę ne tik savo damai bet ir tėvynei.

• Condomania tęsiasi,  2014 m. lapkričio mėnesį Anglijos mieste Cheltenham duris atvers garsus restoranas "Cabbages and Condoms". Sveikas tailandietiškas maistas, sargiais dekoruotas interjeras ir naudingi patarimai sekso klausimais kiekvienam lankytojui! Priminsime, kad vienas toks restoranas jau veikia nuo 2012 Oksfordo grafystėje Bicester mieste.

• Jissbon prekinio ženklo prezervatyvai yra vieni populiariausių Kinijoje. Gamintojas klaidino vartotojus reklamuodamas savo prekes kaip angliškas, prisistatydamas save vienu seniausių prezervatyvų gamintojų. Teismas pripažino kad Jissbon pažodžiui nukopijavo informaciją iš Durex tinklapio ir skyrė šimtatūkstantinę baudą.

• Smartskin condoms, taip ir vadinami išmaniųjų telefonų įdėklai Samsung, ir Apple telefonams. Apsauga nuo vandens, smėlio ir purvo.

• Ebola virusas plinta per organizmo skysčius - kraują, seiles, motinos pieną, šlapimą, ypač ilgai virusas gyvybingas spermoje, net iki 3 mėnesių todėl apsisaugojimo priemonių naudojimas yra privalomas.

• Vilkikų vairuotojai yra vieni iš uoliausių prezervatyvų naudotojų. Atsitiktinės pažintys, meilė už pinigus, alkoholis dažnai praskaidrina nelengvą darbą toli nuo namų. Kaip rodo apklausos rezultatai, vairuotojai yra vieni labiausiai besisaugančių nuo lytinių ligų, virš 80 procentų apklaustųjų prisipažino naudojantys apsisaugojimo priemonę sekso metu.

•