Prezervatyvai
Jūsų krepšelis tuščias!

Palikite atsiliepimą apie mus

Geriausias kainos ir kokybės garantas. Nuolat džiugina dovanomis ir neapsakomai greitu siuntinio pristatymu! Labai re..

Akvilė (Vilnius)

Ne veltui tiek gerų atsiliepimų. Operatyvumas pavyzdinis. ..

Antanas (Šiauliai)

Prekę gavau labai greitai, o ir dovanų! Ačiū! ..

Andrius (Vilnius)

Visi atsiliepimai

 

• 2015 m. žiemos mėnesiais dėl tvyrančio smogo Kinijos sostinėje Beijing pirmą kartą šalies istorijoje veido kaukių parduodama daugiau nei prezervatyvų.

• Naujausios Durex atliktos apklausos duomenimis tik 57% moterų kiekvieną kartą lytinio akto metu patiria orgazmą, vyrų rezultatai taip pat nedžiugina - tik 75%.

• 1844 m. Juntinėse Valstijose išleistoje knygoje "Praktiški patarimai visiems gyvenimo atvejams" be įvairiausių rekomendacijų kaip palengvinti kasdieninę buitį, yra ir išsamiai aprašyta kaip namų sąlygomis pasigaminti prezervatyvą iš avies žarnos. 

• Apie amerikietiškus prezervatyvus Trojan yra juokaujama: kas galėjo prezervatyvus pavadinti pagal senovės graikų legendą apie Trojos arklį kuris patekęs miestą netikėtai "praplyšo" pabirusiais kariais.. Tikra tiesa yra tokia, jog tuo metu kai buvo kuriamas šis prezkinis ženklas (1920 m.), prezervatyvų pakuotės buvo labaiu panašios į daržovių sėklų pakelius ir Trojan įkūrėjas M.L.Youngs suprato, kad norit išsiskirti iš minios reikia elementaraus, vyriško, galbūt šiek tiek tiesmukiškos užuominos - tvirto šalmo vyriškai apsaugai. Todėl ir buvo pasirinktas trojos kario atvaizdas. Šiandien Trojan gamykloje JAV per dieną pagaminama 1 milijonas prezervatyvų.

• Idėja ateityje kurti prezervatyvus keičiančius spalvą esant kontaktui su lytiškai plintančių ligų infekcijomis laimėjo 2015 TeenTech Awards pagrindinį apdovanojimą. Nors praktiškai tai yra neįgyvendinama tačiau už pažangias mintis apie apsisaugojimo priemonių tobulinimą paauglių grupę iš Londono nugalėjusią šiame konkurse derėtų paskatinti bent jau skaniais ledais!

• Prieš beveik šimtą metų, kuomet prezervatyvai buvo pakuojami metalinėse dėžutėse ir parduodami tik vaistinėse, kai kurių jų pavadinimai buvo tokie keisti, kartais kvaili arba juokingi, pvz. Trys piratai, Auksinis fazanas, Karavanas, Išdykusi našlė, Persikai, Aguonos, Kupranugario, Napoleono prezervatyvai. Šių dienų gamintojams taip pat trūksta originalumo, vieninteliai kuriuos galima išskirti tai ONE prezervatyvai su daugybe skirtingų šmaikščių paveikslėlių ir užrašų ant pakuotės.

• Skambi frazė. 2014 m. filmo "Žmogus paukštis" režisierius Alejandro Gonzalez Inarritu apdovanotas Oskaro apdovanojimu už geriausią metų filmą atsakydamas į žurnalistų klausimus apie kūrybą, tarė: Baimė gyvenime, kaip prezervatyvas, trukdo mėgautis gyvenimu. Vos tik jį nusiimi ir viskas iškart tampą tikra ir nuostabu...

• Graphic Armor - trijų išradingų vaikinų kompanija susibūrusi originalios idėjos įgyvendinimui. Kaip jums patiktų prezervatyvai su paveikslėliu, nuotrauka, tatuiruote ar bet kokiu kitu norimu grafiniu atvaizdu ne tik ant išorinės pakuotės bet ant vidinės prezervatyvo sienelės? Skamba daug rimčiau nei Jono ar Petro vardiniai prezervatyvai parduodami Lietuvos sekso prekių parduotuvėse. Kaip teigiama tinklapyje ši naujiena prezervatyvų rinkoje yra FDA ir CE sertifikuota ir tinkama naudoti taip pat kaip įprasti sargiai. Norintys realizuoti originalias idėjas jau dabar gali drąsiai kreiptis - priimami individualūs, nuo 33 vienetų ir didmeniniai užsakymai. 

• Norvegijoje gėjų ir lesbiečių sveikatos komitetas originaliu būdu rūpinasi homoseksualių asmenų seksualine sveikata. Populiariausiuose miškeliuose kur jie mėgsta ieškoti atsitiktinių pažinčių ir neįpareigojančių vienos nakties nuotykių, ant medžių buvo pakabinti mediniai inkilai prikimšti prezervatyvų. Manoma, kad tai paskatins naudoti prezervatyvus, susimąstyti apie apie saugų seksą ir riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

• Kinija yra didžiausia sekso prekių ir prezervatyvų gamintoja pasaulyje - net 70% produkcijos pagaminama šioje šalyje.

• Skaudi nelaimė įvyko musulmonų šeimoje gyvenančioje Vokietijos mieste Darmstat, kuomet griežtų pažiūrų tėvas nužudė savo 19 metų dukrą. Tyrimas greitai atskleidę šio įvykio aplinkybes, teisme kaltinamasis prisipažino tai padaręs dėl to kad jo dukra būdama per jauna ėmė susitikinėti su vaikinu, negrįždavo naktimis namo, nedėvėjo moterims privalomų galvos apdangalų. Šią nelaimę galimai išprovokavo policijos žinutė tėvams, kad jų dukra buvo pagauta parduotuvėje vagiant prezervatyvus. Mintis apie galimus jaunuolių seksualinius santykius  gautinai išsėmė kantrybę ir sukėlė šį žiaurumo protrūkį.

• Jungtinėje Karalystėje viena mama buvo nemaloniai nustebintane ir ne juokais supyko kai jos dešimties metų sūnus iš vaistinės grįžo su prezervatyvais rankose. Pasirodo amžiaus apribojimo perkant šiuos kontraceptikus nėra, todėl vaistinės atstovai nesijautė kalti juos pardavę nepilnamečiui. Kaip jie teigė, 20 prezervatyvų jie pardavė galvodami, kad berniukas juos perka žaidimams - "vandens bomboms" gaminti.

►Durex įvairiose pasaulio šalyse nuolat atlieka apklausas ir tyrimus seksualinio gyvenimo temomis ir remia naujovių diegimą seksualinės sveikatos produktų kūrime. 2015 m. pavasarį Kinijoje vykęs Durex Tech Hive startuolis pelnęs paramą tolimesniam vystymui - ant varpos maunama apyrankė CirQ - nuotoliniu Wi-Fi būdu valdomas užveržėjas gali susitraukti ir išsiplėsti tokiu būdu galėsiantis padėti nuo erekcijos disfunkcijos kenčiantiems vyrams.

►Vidutiniškai lytinis aktas trunka tik septynias su puse minutės. Jei norėtumėte kad tai tęstųsi ilgiau pabandykite naudoti prezervatyvus pateptus benzokaino tepalu, kuris sumažina varpos jautrumą.

• Nežinome kokiame grožio konkurse dalyvavo ši moteriškė, tačiau manome, kad jos kirpėjas tikrai išradingas specialistas. Atliekant įvairias plaukų dažymo procedūras nebūtina naudoti folijos, galima naudoti ir gumytes. Vaizdas stulbinantis!

• Šiek tiek kitokia istorija yra nutikusi prieš keletą metų Kinijoje kai brokuotų prezervatyvų partija buvo ne utilizuota o supjaustyta ir perdirbta į gumytes plaukams. Kinietiškas verslo planas būtų pavykęs jei tik viskas būtų atlikta nors šiek tiek kokybiškiau. Įvykis iškilo į viešumą kai neapdairiai apsiprekinusios moterys paskelbė apie savo pirkinius internete. Žurnalistams pasidomėjus šiuo kazusu paaiškėjo, kad tokie atvejai tikrai buvo nutikę ne vieną kartą dviejose Kinijos provincijose keletą metų iš eilės.

• Citrinos sultys per minutę gali nukenksminti tik ketvirtadalį spermatozoidų. Tai žinoma dabar, tačiau prie kelis šimtus metų dėl mokslinių žinių trūkumo viduržemio jūros šalių moterys šį "apsisaugojimo" būdą naudojo gana dažnai.

• Big Pun'ishement - 90-ųjų JAV hip hopo atlikėjęs garsėjęs ne tik savo dainuojamosiomis greitakalbėmis bet ir kūno mase (317 kg) reklamuodamas savo dainų albumą "Big Punishment" gerbėjams nemokamai dalindavo savo vardinius prezervatyvus "Big Pun".

• Vasalgelis - vienas iš naujausių kuriamų vyrų kontracepcijos priemonių. Skirtingai nuo vazektomijos, negrįžtamo chirurginės procedūros kurios metu perrišami arba perpjaunami sėkliniai latakai ir vyras niekada nebegali būti vaisingas, Vasalgelio injekcija suteikia vyrui pasirinkimą. Injekcijos metu į sėklinį lataką suleidžiamas tam tikras sintetinis polimeras kuris pasiskirsto ant vidinių latako sienelių ir jame atsiradus spermatozoidams juos neutralizuoja. Tai yra viena iš ateities kontracepcijos priemonių, nes tai yra grįžtamoji kontracepcija tik laikinai, pagal poreikį abribojanti vyro galimybes apvaisinti moterį. Po pageidaujamo laiko vaisingumą galima atstatyti suleidus vaisingumo funkciją atstatančio preparato. Tai nehormoninė, efektyvi, neturinti pašalinio poveikio priemonė nuo nepageidaujamo nėštumo. Šiuo metu JAV, Indijoje atliekami klinikiniai tyrimai ir studijos su gyvūnais parodė, kad kelių metų bėgyje šios injekcijos gali būti pradėtos taikyti ir žmonėms. Daugiau informacijos apie Vasalgelį anglų kalba gali rasti interneto enciklopedijoje Wikipedia.

• Pasaulyje yra 110 prezervatyvų gamintojų.

• Didžiausia prezervatyvų vagystė įvykdyta 2011 m. kai 700 tūkstančių eksportui į Japoniją skirtų prezervatyvų buvo pavogti Malaizijoje vos sunkvežimiui išvykus iš prezervatyvų fabriko.

• Kai kurie istorikai prezervatyvo pavadinimo kilmę sieja su karo gydytojo iš Anglijos - Colonel Quandom vardo ir pavardės junginiu, faktas yra tai, kad gydytojas 1645 m. tikrai buvo pradėjęs gaminti prezervatyvus iš avies žarnų. Išvalytos ir išdžiovintos žarnos priekyje buvo perrišdamas virvute. Daugkartinis prezervatyvo naudojimas tuo laikmečiu buvo normalus standartinis supratimas apie apsisaugojimą.

• Prezervatyvas-motoroleris (condom bike) - yra ir toks! Šią neišvaizdžią ir primityviai padarytą judėjimo priemonę savo rankomis surinko Gineso rekordininkas (didžiausias triratis dviratis pasaulyje) ponas K.Sudhakar iš Indijos. Visus jo originalių formų automobilius ir dviračius galima pamatyti jo vardo muziejuje Haderabad mieste Indijoje.

• Moteriški prezervatyvai, vyriški Mates SKYN, Pasante Unique, Durex Avanti Ultima gaminami iš poliizopreno arba nitrilo. Kokios tai medžiagos? Nitrilas - sintetinė nitrilo butadieno guma. Ji ne tik ypatingai atspari mechaniškai bet ir sąveikoje su agresyviomis cheminėmis medžiagomis todėl plačiai naudojama ne tik medicinoje bet ir automobilių, aviacijos, statybos pramonėje. Poliizoprenas yra gaminamas iš dervos išgaunama išdžiovinus atogrąžų medžio Manilkara Bidentata pieno sultis ir gelsvai rudo skysčio išgaunamo iš Gutta-percha kaučiukmedžio lapų. Abi medžiagos neturi savo sudėtyje proteinų todėl iš jų pagaminti prezervatyvai nesukelia odos alerginės reakcijos.

• Kokiu greičiu juda spermatozoidai? Per 5 minutes spermatozoidas gali nukeliauti apytiksliai 2 centimetrus.

• II pasaulinio karo metais kiekvienas Vermachto kareivis per mėnesį gaudavo po 12 prezervatyvų (metalinėje dėžutėje) nesantuokiniams lytiniams santykiams. Kai kurie jų neretai juos rodydavo priešingos lyties atstovėms norėdami pasirodyti kaip patikimi partneriai tačiau ne visada pasisekdavo todėl seksualinį geidulį buvo galima patenkinti tik palaukus ilgoje eilėje prie bordelio arba su moterimis iš reicho darbo tarnybos "socialinių vakarų" metu. Rytų fronte kur vyko aršūs mūšiai sekso pramogos buvo brutalūs moterų prievartavimai, vakarų fronte vokiečiai turėjo daugiau laiko romantikai, vadovybė nedraudė santykių su vietinėmis moterimis todėl nepaisant prezervatyvų naudojimo karo metu gimė daug nesantuokinių vaikų.

• Kiekvienais metais pasaulyje pasaulyj sunaudojama 30 bilijonų prezervatyvų.

• Prezervatyvus kaip ir bet kurią kitą prekę stengiamasi reklamuoti seksualiai ir pozityviai tačiau 1976 m. Blausiegel/Fromms išleisti prezervatyvai ABC - Anti Baby Condom sulaukė prieštaringų vertinimų.

• Mokslininkai teigia, kad esant toms pačioms sąlygoms lateksas suyra per tiek pat laiko kiek ir ąžuolo lapas t.y. per pusę metų. Tuo tarpu moteriški prezervatyvai ir kiti pagaminti iš poliuretano, polizopreno suyra panašiai kaip ir žvejybinis valas, po 500 metų ir ilgiau.

• Pirmieji vulkanizuotos gumos prezervatyvai (1840 m.) buvo skirti daugkartiniam naudojimui.

• Kaip apsaugoti vyną nuo sugedimo? Wine Condom - originali guminė apsauga vynui nuo kvapo, išgaravimo ar išsipylimo. Guminis kamštelis tinka ir kitiems alkoholiniams ir nealkoholiniams gėrimams išskyrus šampaną, nes tuomet dėl putojančių burbuliukų šis vyno kamštis tampa juodu balionėliu. Būtina atminti, kad šio daikčiuko nevertėtų laikyti kartu su gumytėmis kurias naudojate mylintis nes jie yra tik antpirščio dydžio todėl karštą akimirką pagriebę Wine Condom tikrai neužmausite. Tačiau jei norite iškrėsti pokštą gimtadienio, kalėdų, vestuvių ar kita proga, galite juos padovanoti kitiems. Dėkojame idėjos autoriui, dvidešimt vienerių metų jaunuoliui iš Jungtinių Valstijų už šią šaunią naudingą buityje smulkmeną. 

• Pietų Afrikos Respublikoje alaus daryklos skatina saugų seksą barams ir kavinėms tiekdamos nemokamus prezervatyvus. Ritmas, seksas ir alus - senai žinomas receptas ir Lietuvoje!

• Nežinome kaip yra dabar bet tikras faktas yra tai kad prieš dešimt metų Indijoje prezervatyvai buvo naudojami sarių audimo procese. Ant prezervatyvo esančiu lubrikantu buvo įtrinamos audimo staklių šaudyklės tam kad geriau slystų ir pagreitintų mezgimo procesą. Prezervatyvų lubrikantas nepalikdavo dėmių ant medžiagos, vienam audėjui per dieną užtekdavo keletos sargių.

• Pasaulinio garso dainininkai gastrolių metu organizatoriams pateikia labai įdomius pageidavimus. Prašo vienokio ar kitokio maisto, gėrimų, ypatingų apgyvendinimo sąlygų ir dar bala žino ko, tačiau atrodo išlepusios hip hopo žvaigždės Busta Rhymes prašymas yra kuklus -  pakelis taškuotų prezervatyvų, kepti vištų sparneliai ir Guinness alus.

• Ne visi suvenyriniai prezervatyvai tinka naudoti lytinio akto metu. Prieš pirkdami, atidžiai perskaitykite prekės informaciją arba paprašykite pardavėjo, kad patikslintų. Kiekvienas prezervatyvas skirtas seksui privalo turėti CE ženklą ir numerį, galiojimo laikas turi būti nepasibaigęs.

• Nemalonus faktas. 2001 m. JAV atlikto prezervatyvų tyrimo metu buvo nustatyta, kad kai kurie prezervatyvai turi kancerogenų nitrozaminų. Jie gali būti pačiame latekse, lubrikantuose, kvapikliuose ar spermiciduose kuriais tepami sargiai. Nors kiekis ir labai nedidelis o jo norma jokiais įstatymais nereglamentuota Pasaulinė Sveikatos Organizacija paragino prezervatyvų gamintojus dar labiau sumažinti arba geriau išvis pašalinti šią kenksmingą medžiagą iš gamybos.

• Kavos mėgėjai, sukluskite. Dabar galite mėgautis ir lovoje - nauji kavos kvapo ir skonio prezervatyvai Manforce Coffee.

• Moteriški prezervatyvai gali būti ne tik paprasti, bet ir vibruojantys. W.A. w.o.w prekinio ženklo moteriški prezervatyvai turi integruotą mini vibratorių kuris moterims padeda greičiau pasiekti intensyvesnį orgazmą.

• Prezervatyvų gamintojų atliktų tyrimų rezultatai ir parduodamos produkcijos analizė rodo, kad didelio dydžio prezervatyvus naudoja tik šiek tiek daugiau nei 5% visų planetos vyrų.

• Kaip manote, kiek prezervatyvų galima vienu metu užmauti ant varpos? Keistas eksperimentas tačiau internete radome kad buvo atliktas ir toks. Visų pirma, geriau to nebandyti su savo varpa, geriau tam naudoti vibratorių ar falo imitatorių. Teigiama, kad 600 prezervatyvų užsimauna nesunkiai, na o toliau viskas priklauso nuo užsispyrimo ir smalsumo.

• 1991 m. Dubline Virgin muzikinių įrašų parduotuvė buvo nubausta už neteisėta prezervatyvų prekyba pagal susitarimą su Airijos šeimos planavimo asociacija. Teismas skyrė 500 svarų sterlingų baudą kurią sumokėti pareiškė norą ir tai padarė Airijos roko grupė U2.

• Išgyvenimo giduose rašoma, kad pripūstą prezervatyvą galima naudoti kaip plūdę žuvims gaudyti. Kabliuką galima pasidaryti iš žiebtuvėlio degiklyje esančios spyruoklės, o valą atstos plonos dilgėlės koto žievės juostelės surištos tarpusavyje.

• Prezervatyvų muziejai pasaulyje:

Tailandas, Bankokas. Dvi nedideles patalpas užimantis prezervatyvų muziejus įkurtas Sveikatos apsaugos ministerijos patalpose. Jame susipažinsite ne tik su prezervatyvų atsiradimo istorija bei pamatysite įvairios produkcijos pavyzdžius bet ir galėsite stebėti kaip testuojami prezervatyvai.

Austrija, Viena. Condomi muziejus nuolat pildomas naujais egzemplioriais ir jau galintis pasigirti turintis virš 300 skirtingų eksponatų susijusių su šios kontracepcijos priemonės raida. Muziejus įsikūręs 100 kvadratinių metrų rūsyje šalia sekso prekių parduotuvės moterims.

Austrija, Viena. Kontracepcijos ir abortų muziejus įkurtas 2007 m. Čia sužinosite kaip atsirado ir tobulėjo apsisaugojimo priemonės bėgant šimtmečiams, daug literatūros, filmuotos medžiagos, įdomių statistinių skaičių, tikrais faktais pagrįstos istorijų apie abortus, informacijos apie naujausias ir dar tik kuriamas kontracepcijos priemonės, seksualinio gyvenimo ir šeimos planavimo tarpusavio derinimą.

Olandija, Amsterdamas. Nedidelis muziejus Het Gulden Vlies įsikūręs sargių parduotuvėje Condomerie. Čia galėsite apžiūrėti prezervatyvus apie kurių formą net negalėtumėte pagalvoti, taip pat įsigyti įvairių smagių dovanų. Amsterdame taip pat yra sekso prekių muziejus kuriame yra specialus skyrius skirtas eksponatams susijusiems su prezervatyvais.

JAV, Ohajo valstija, Klivlandas. Kontracepcijos istorijos muziejus. Muziejus įsikūręs Case Western Reverse universitete, medicinos istorijos centre - tikras lobynas trokštantiems eksponatus savo akimis pamatyti ir sužinoti apie kontracepcijos priemonių raidą JAV. Tai viena didžiausių pasaulyje senovinių kontracepcijos priemonių kolekcijų kurią pradėjo kaupti Kanados farmacijos įmonės Orto Pharmaceutical vadovas Percy Skuy. Virš 650 egzempliorių turinčią kolekciją šiandien jau sudaro virš tūkstančio eksponatų. Čia galima pamatyti ir pačius seniausius, primityviausius ir naujos kartos kontraceptikus.

• Vienas litras grynos žaliavos iš kurios gaminamas lateksas kainuoja apie 3 eurus.

• "Pone, gal ko nors savaitgaliui?" - tai frazė kuria vyrų kirpėjai XX a. pradžioje kreipdavosi į savo klientus tokiu būdu siūlydami nusipirkti prezervatyvų. Tais laikais prezervatyvų buvo galima nusipirkti tik vaistinėse, tačiau ne kiekvienas vyras išdrįsdavo juos pirkti būtent ten, nes vaistininkai dažniausiai būdavo moterys.

• Prezervatyvai iš poliizopreno Mates SKYN yra labai atsparūs, juos galima ištempti iki 10 kartų jų ilgo.

• Pirmuosius prezervatyvus su fluorescensiniu pigmentu buvo leista pardavinėti 2001 metais. Tai buvo Night Light šviečiantys prezervatyvai gaminami iš trijų sluoksnių latekso gumos, kurių vidurinis padengtas nenuodinga fosforine danga. Iki tol šviečiantys prezervatyvai buvo parduodami tik kaip suvenyriniai, jie nebuvo tinkami apsisaugojimui nuo nėštumo ar lytiškai plintančių ligų.

• 1976 m. Japonijos prezervatyvų gamybos pionieriai - Sagami patys pirmieji pasaulyje pagamino taškuotus prezervatyvus.

• 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių vykusių Londone proga Pasante išleido aukso spalvos prezervatyvą apvaliame auksinio medalio įpakavime.

• 2014-2015 m. pasaulinės naftos kainų krizės smarkiai pakenkė iš naftos gavybos pagrindines biudžeto pajamas gaunančioms šalims, tarp jų ir Venesuela. Dėl išaugusios infliacijos smarkiai šoktelėjo prezervatyvų kainos, net iki kelių šimtų dolerių už pakelį, jie tapo brangia deficitine preke. Šalyje kurioje nėštumo nutraukimas yra draudžiamas, o įvairios lytiškai plintančios ligos, AIDS plinta labai sparčiai užaštrino šią problemą dar labiau.

• Dizainerė iš Rusijos Maria Malygina įkvėpta picos skonio nusprendė, kad picos atvaizdą panaudoti ir prezervatyvų pakuotėms. Viskas būtų gerai, tačiau norint sudominti pirkėjus tikriausiai reiktų dar ir kokybiško itališko saliamio kvapo ir alyvuogių aliejaus lubrikanto! O gal pagardinkime Habanero pipirais ir pavadinkime prezervatyvus stimuliuojančiais! :)

• Prezervatyvai ant podiumo. Bene didžiausia suknelių pagamintų iš prezervatyvų kūrybinis konkursas vyko šių metų sausio 29 dieną Mumbajuje. Jį organizavo Indijos prezervatyvų gamintojas TTK Healthcare atstovaujantis SKORE prekinį ženklą. Konkurse dalyvavo net 36 komandos kurios savo darbštumu bandė įrodyti savo meistriškumą kurdami sukneles su įvairiausiomis gumyčių kombinacijomis.

• Sophisca - vieni originaliausių pasaulyje sausainių ir šokolado meistrai iš Singapūro siūlantys keistų, beprotiškų formų ir skonio produktus. Nori nustebinti save? Nustebinti kitus? Šokoladiniai higieniniai įklotai, pleistrai, mėsainis-šokoladas, bulvių tračkučių skonio šokoladukai ir dar daug kitų. Savo asortimente Sophisca turi iš šokoladinius prezervatyvus įpakuotus skaidrioje pakuotėje su logotipu Deliciuos labai panačiu į Durex prekinį ženklą. Jie teigia, šokoladas - geriau nei seksas.

• Kokie prezervatyvai skirti veganams skiriasi nuo įprastų? Visų pirma juos gaminant nenaudojamas glicerinas, jų sudėtyje nėra parabenų ir jie niekada netepami spermicidiniais lubrikantais.

• Daugiau nei du trečdaliai porų prieš lytinį aktą netikrina prezervatyvo galiojimo laiko ir ar jis nėra nepažeistas. Tikimės kad tai ne jūs:)

• Pasaulis margas. Zimbabvėje, vieno vyruko, mėgusio naudotis prostitučių paslaugomis, laidotuvės vos netapo orgija. Procesijos metu einant per miestą "gedintys" draugai ėmė šokti, nusirenginėti, o kapinėse ėmė mėtyti prezervatyvus į kapo duobę...Policijai teko įsikišti ir nuraminti įsisiautėjusius ištvirkėlius, kai kurie jų buvo nubausti.

• Žodis prezervatyvas gana dažnai vartojamas užsienio hip hopo atlikėjų dainų tekstuose. Kaip nekeista, linksniuojami populiariausi Trojan Magnum didesnio dydžio prezervatyvai ir pagirūniškai apdainuojami didelio dydžio peniai.

• Kreditinės kortelės gali būti skirtos ne tik piniginiams atsiskaitymams. Štai D. Britanijos NHS - nacionalinė sveikatos tarnyba vykdo seksualinio švietimo  ir saugaus sekso programą kurios metu paaugliai nuo 12 metų  turėdami tokią "prezervatyvų kreditinę kortelę", pateikę ją įvairiose įstaigose (mokykloje, vaistinėje, bibliotekoje) gali gauti prezervatyvų nemokamai. Be to jiems suteikiama informacija kaip naudoti prezervatyvą. Tiesa, įdiegta ir kontrolės sistema - per tam tikrą laikotarpį kortele galima gauti nustatytą prezervatyvų skaičių, išnaudojus kortelę reikia ją atnaujinti.

• Prezervatyvas sveria tik 1-2 gramus, tačiau maksimalus tempimo krūvis kurį gali atlaikyti prezervatyvas siekia beveik 100 Mpa.

• Grupinių pirkimų portaluose galima įsigyti Durex prezervatyvus tikrai pigiai. Štai Australijoje šį pavasarį kilo didelis skandalas kai paaiškėjo kad Durex prezervatyvai iš tikro yra su skylutėmis. Vartotojai buvo įspėti dėl šio incidento, jiems buvo grąžinti pinigai. Na o naujienos iš Kinijos nenustebins tikriausiai nei vieno, ten nekokybiški prezervatyvai gaminami iš bet kokios kokybės latekso, sumaišyto su guma ar plastiku, net ir su sunkiųjų metalų priemaišomis.

• Viduramžiais lelijų šaknys buvo naudojamos kontracepcijai. Buvo manoma, kad lelijų šaknų nuovire išmirkytas medžiagos tamponas įvestas į makštį prieš lytinį aktą gali apsaugoti nuo nėštumo.

• 2015 m. Kalėdos tragiškai baigėsi vienam Vokietijos gyventojui bandžiusiam su petardomis susprogdinti prezervatyvų pardavimo automatą ir pagrobti ten esančius pinigus. Nuo metalinių skeveldrų vyriškis patyrė sunkius sužalojimus ir vėliau ligoninėje mirė.

• Marketingo ir rinkodaros specialistų nuomone vienas labiausiai nevykusių prekės ženklo pavadinimų prezervatyvų rinkoje - Family Natural.

• Poros pasirinkusios prezervatyvą kaip nuolatinį kontracepcijos būdą jaučiasi patenkintos savo seksualiniu gyvenimu kaip ir tos poros, kurios nenaudoja prezervatyvų.

• Jau antrus metus Kinijoje vyksta neskustų pažastų konkursas kurio metu įvairaus amžiaus moterys demonstruoja savo plaukuotas vietas.  Šią idėją sugalvojo Xiao Meili tokiu būdų išreikšdama savo nepritarimą visuomenėje nusistovėjusioms moters grožio supratimo normoms ir suteikdama progą moterims pasirodyti ir nesigėdyti dėl savo pasirinkimo turėti apžėlusias pažastis. Pirmosios vietos prizas - 100 prezervatyvų, antrosios - vibratorius.

• Cheminis elementas Radis dėl savybės šviesti tamsoje prieš karą buvo naudojamas gaminant įvairias prekes - dantų pastą, įvairius tamsoje šviečiančius buities daiktus, tame tarpe ir prezervatyvus.

Įdomūs faktai apie Durex

Durex - dažniausiai falsifikuojami prezervatyvai pasaulyje. Iki prekinio ženklo Durex sukūrimo, jo savininkas verslininkas L.A.Jacksonas vertėsi importuotų prezervatyvų ir įvairių buitinių prekių prekyba mažoje parduotuvėje Londone. Pirmieji Durex rinkoje pasirodė 1929 m. tačiau originalus buvo tik prekinis ženklas ir pakuotė. Patys prezervatyvai buvo pagaminti ir importuoti iš JAV. Tai buvo Youngs Rubber Corporation (dabartinio Durex konkurento gaminančio Trojan prekinio ženklo prezervatyvus) gaminys. Tikrieji Durex buvo pradėti gaminti 1932 m. Londono Hackney rajone. Tai buvo pirmoji prezervatyvų gamykla Europoje. 1968 m. Durex buvo eksportuojami į 100 pasaulio šalių. Šiandien tai yra populiariausi prezervatyvai parduodami jau 150-yje šalių. Pasaulyje yra 196 valstybės, tad iki tikslo aprūpinti apsisaugojimo priemonėmis visos planetos gyventojus liko ne tiek ir daug. Iki pat 1957 m. Durex prezervatyvai buvo gaminami sausi, be lubrikanto. London ir Hatu - Durex gamintojo prekiniai ženklai skirti Vokietijos ir Italijos rinkoms. 2004 m. Durex buvo sukritikuoti dėl paauglėms skirto žurnalo "Cukrus" skiltyje "Seksas be paslapčių" propaguojamų ankstyvų lytinių santykių todėl nutraukė bendradarbiavimą su žurnalu. 1997 m. - pirmasis poliuretano prezervatyvas vyrams - Durex Avanti Ultima. Tais pačiais metais Durex sukūrė savo svetainę internete. Dabar Reckit Benckiser šiam prekiniam ženklui populiarinti yra sukūrusi interneto svetaines-parduotuves virš 40 šalių.

Australijoje 2014 m. per Valentino dieną Durex pristatydami rinkai savo naują stimuliuojantį lubrikantą Embrace siekė ilgiausio apsikabinimo pasaulio rekordo. Finale dalyvavo 12 atkakliausių porų, o ištvermingiausiai pavyko išstovėti apsikabinus net 26 valandas.

1976 m. Durex tapo D. Britanijos lenktynininko John Surtees Formulės-1 komandos rėmėju. Ant jo lenktyninio bolido TS19 puikavosi Durex logotipas tačiau kažkodėl BBC televizija kurios eteryje nebuvo reklamos, prieš rungtynes įspėjo lenktyninką tačiau šiam nesutikus nuimti reklamo, transliacijos metu nuo automobilio specialiai nusuko kameras, kad logotipo nesimatytų. Tuo tarpu kitus automobilius su ukžlijuotais cigarečių prekiniais ženklais televizija rodė be apribojimų.

Kurioziška istorija susijusi su Durex buvo atsitikusi ir metais anksčiau. 1975 m. kai BBC britų F5000 pirmenybėse privertė lenktynininką Richard Scott nuimti visus rėmėjo lipdukus nuo savo Chevrolet bolido. Likimo ironija, R. Scott tuomet iškovojo pirmą vietą ir prizo ėjo atsiimti su šalmu ant kurio buvo Durex logotipas. Šie įvykiai buvo ne kartą aptarinėjami todėl suveikė Durex kaip labai gera papildoma nemokama reklama.

• Mėgstantiems magijos triukus keletas naudingų nuorodų:

Kaip panaudoti prezervatyvą triukui su kortomis

Triukas su prezervatyvu draugams vakarėlyje

• Purškiami prezervatyvai, prezervatyvai aerozolio buteliuke - Girlstyle - tikėtina kad taip bus pavadinti naujos kartos prezervatyvai ateityje kurie galbūt pakeis latekso prezervatyvus. Šios idėjos veikimo principas toks pat kaip ir purškiamo pleistro, tačiau daug abejonių kelia aplikacijos patikimumas, naudojimo saugumas, porėtumas, džiuvimo trukmė, kaip užpurkšti tokį prezervatyvą tamsoje ir kiti klausimai. Kitas naujas kontracepcijos būdas apie kurį nuolat diskutuojama - prieš lytinį aktą į makštį purškiamos putos. 

• Guan Hao Pan - dizaino studentas iš Taivano sugalvojo būdą kuris galėtų padėti vyrams lengviau išsirinkti tinkamą prezervatyvą pagal pakuotės paveikslėlį. Viskas labai paprasta, skirtingo dydžio prezervatyvai turėtų būti pakuojami į vaisiais ir daržovėmis. Standartinis varpos dydis - rinkitės agurko atvaizdą, plonesnė varpa - reiškia geriausiai tiks morkos simboliu pažymėti sargiai, na o jei šiek tiek riesta - bananas.

• JAV atliktos apklausos apie seksualinį vyrų elgesį rezultatai parodė, kad vyrai turintys mažiau seksualinės patirties labai dažnai savo nesėkmių lovoje priežastis (per didelis jaudulys, erekcijos sutrikimai) kaltę linkę suversti prezervatyvams, savo partnerei ar kokiom nors nepalankiai susiklosčiusioms aplinkybėms.

• Sparčiai vystantis interneto technologijoms valstybinės sveikatos apsaugos institucijos lytinį švietimą taip pat perkelia į virtualią erdvę. Štai Kenijoje vyriausybė išleido 200 tūkst. dolerių žaidimui mobiliems ir išmaniems telefonams skirtam mokyti vaikus kaip teisingai naudoti prezervatyvus, aiškinanti klaidingus mitus apie šią apssaugojimo priemonę bei skleisti teisingą informaciją apie saugų seksą vaikams ir paaugliams.

• Beveik visų prezervatyvų tinkamumo naudoti terminas yra 4 metai, nepriklausomai nuo medžiagos iš kurios jie pagaminti.

• Prezervatyvų nerekomenduojama laikyti aukštesnėje kaip 40°C ir žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

• Econo Lodge - eilinis pigus tačiau garsus pakelės motelis Vašingtone. Nesusigundykite žema kaina nes atvykę rasite ne visai idealiai sutvarkytus kambarius, pvz. galite nemaloniai nustebti šiukšlių dėžėje radę panaudotus prezervatyvus.

• Vokietijos futbolo klubo Lėverkuzeno Bayern internetinėje atributikos parduotuvėje sirgaliams galima nusipirkti ir firminių prezervatyvų. 

• Šis šedevras nepateko tarp gražiausių 2015 m. Australijos kalėdinių eglučių Top 10. Iš dviračių ratlankių padaryta eglė internautams labiau priminė prezervatyvus.

• Angliškas posakis "Netflix and Chill" kažkada reiškęs tiesiog paprastą pasiūlymą gerai praleisti laiką žiūrint televizorių per 2015 metus Twitter vartotojų dėka pakeitė savo prasmę į tiesioginį pasiūlymą "einam pas mane į namus pasidulkinti". Netflix yra visame pasaulyje gerai žinomas internetinės televizijos tiekėjas, dabar socialiniuose tinkluose apstu juokelių, anekdotų, nuotraukų ir video įrašų apie tai ir netgi pasiūlymai gaminti tokio pavadinimo prezervatyvus bei fotomontažai kaip jie turėtų atrodyti.

• "Prezervatyvų policija" - taip Ted Cruz'as, respublikonų kandidatas į 2016 m JAV prezidento postą pavadino savo partiją teigdamas, kad demokratai nori pelnyti moterų rinkėjų palankumą skleisdami dirbtinai sukurtą problemą neva respublikonai siekia sumažinti moterų galimybes naudoti įvairius kontracepcijos būdus.

• Condoms prevent minivans lietuviškai reiškia "prezervatyvai apsaugo nuo miniveno" t.y. vienatūrio automobilio įsigijimo. Užsienyje tokie lipdukai populiarūs, ypač ant mažų automobilių.

• Lietuvos statybinių medžiagų parduotuvėse tokių nematėme tačiau užsienyje galima įsigyti mini prezervatyvų apsaugančių atidarytus akrilo ir silikono hermetikus nuo sudžiūvimo.

• Mitas, kad įvairių skonių aromatizuoti prezervatyvai sukelia makšties mielių infekciją/ makšties kandizozę. Tai netiesa, šie prezervatyvai padegiami lubrikantu kurio sudėtyje nėra cukraus.

• Saugumu rūpinasi net ir nusikaltėliai. Australijoje greitai išgarsėjo prievartautojas pasiūlęs pavežti pakeleivingą merginą, ją apsvaigino, ir užmigus prieš išprievartavimą sustojo degalinėje nusipirkti prezervatyvų.

• Tarybiniais laikais prezervatyvai žargonu buvo vadinami kandonais. Šiais laikais taip vadinami kopijuojantys turinį kandonai:)

• ISIS kovotojai prezervatyvus naudoja teroristiniams išpuoliams. Metro ilgio ir dar didesni sargiai užpildyti heliu surišami po kelis tam kad būtų galima pritvirtinti didesnį kiekį sprogmenų. Tinkamai pasirinkta vėjo kryptis ir dešimtys ar net šimtai tokių skrendančių bombų pasiekia taikinį, sukelia sprogimų bangą, sumaištį ir nusineša žmonių gyvybes.

• XVII a. prezervatyvai buvo gaminami iš kiaulės ar avies žarnų. Prieš naudojimą, tam kad suminkštėtų, juos mirkydavo piene.

• Kodėl būtina naudoti prezervatyvus? Abortų skaičius Lietuvoje per 2014 metus siekė virš 6 tūkstančių atvejų. Per 2014 metus Lietuvoje nustatyti 141 nauji ŽIV užsikrėtę asmenys. Užsikrėtusiųjų amžiaus grupė labai plati - nuo 17 iki 70 metų. Pusė iš jų infekcija užsikrėtė per nesaugius lytinius santykius. Pasaulyje kasmet nuo ŽIV miršta pusantro milijono žmonių. Jauniausia Lietuvos mama - 11 metų mergaitė pagimdžiusi vaiką. Tai įvyko 1995 m., vėlesniais metais pasitaikė keletą atvejų kuomet gymdyvėmis tapo 12 metų mergaitės. Suskaičiuota, kad užauginti vaiką iki 18 metų kainuoja 44 tūkstančius eurų. Vien sauskelnių per pirmuosius metus prireiks bent 3000 vienetų. Klinikinių tyrimų apie prezervatyvų efektyvumą yra atlikta daug ir įvairių. Pagal šiuos duomenis prezervatyvo plyšimo tikimybė siekia tik iki 2%.