Prezervatyvai
Čia sužinosite kaip išsirinkti tinkamo dydžio prezervatyvą.

Prezervatyvo dydis turi atitikti varpos ilgį ir apimtį pilnos erekcijos būsenoje. Prezervatyvas turi pilnai išsivynioti iki penio pagrindo, gerai priglusti, neturi nei veržti nei smukti. 
 
Kaip išmatuoti varpos dydį?

Jums prireiks minkšto siuvėjo juoselės/centimetro ar liniuotės. Matuokite esant peniui pilnos erekcijos būsenos t.y. stangrus, tiesus, nesuglebęs. Ilgį sužinosite pridėję centimetrą nuo varpo pagrindo iki varpos galvutės krašto. Plotį išmatuosite pridėję centimetrą statmenai arba matuokite apimtį apjuosę aplink varpą ties viduriu. 

Prezervatyvų dydžių skaičiuoklė

Varpos apimtis  Prezervatyvo plotis
9 - 10 cm 47 - 49 mm
10 - 11 cm 59 - 52 mm
11 - 12 cm 53 - 57 mm
12 - 13 cm 58 - 62 mm
13 - 15 cm 65 - 65 mm

 

Prezervatyvą reikia rinktis ne vien pagal dydį bet ir pagal tai kokios formos yra jūsų varpa. Būtinai išmatuokite ir varpos galvutę, jei jos apimtis didesnė nei ties varpos viduriu, tuomet jums derėtų rinktis prezervatyvus su išplatėjančių priekiu pvz. Pasante Regular, Pasante Naturelle, EXS Regular, Durex Anatomic. Standartiniai prezervatyvai dažnausiai yra tiesios cilindro formos tačiau prekės aprašyme ieškokite papildomos informacijos ir apie formą.

Norint išsirinkti prezervatyvą galima apsieiti ir be liniuotės. Norėdami jums padėti išsirinkti tinkamiausią prezervatyvą mes rekomenduojame nusipirkti įvairių prezervatyvų vienetais, išbandyti skirtingų gamintojų produkciją, tuomet susipažinę galėsite palyginti, pajausti skirtumą ir suprasite kurie jums tinka geriausiai.
 
Žinodami savo varpos ilgį ir apimtį galėsite lengvai išsirinkti, ant kiekvienos  dėžutės gamintojas nurodo dydį, ilgį, latekso storį ir kitą svarbią informaciją,
 
Prezervatyvus rinkitės pagal tas savybes kurioms teikiate pirmenybę.
 
Medžiaga
 
Kaučiuko gumos lateksas - didelė įvairovė, pigus kontracepcijos būdas, tačiau  kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją.
 
Sintetinis poliizoprenas, sensoprenas. Iš tokios medžiagos pagaminti prezervatyvai geriau perduoda pojūčių tikrumą, nesukelia alergijos tačiau yra 2-3 kartus brangesni už latekso prezervatyvus.
 
Storis
 
Pagal tai koks jūsų varpos jautrumas stimuliacijai galima rinktis plonus arba storesnius prezervatyvus.
 
Forma
 
Prezervatyvą rinkitės atkrepdami dėmesį į formą, ir užmovimo patogumą. Durex, Pasante ir kitų gamintojų sargiai yra platėjantys į apačią, platesni ties galvute, todėl geriau priglunda ir prisitaiko prie vyro varpos. Jie žymėjimi Easy on, Easy Fit, Sensi Fit, Anatomic ar pan.
 
Poveikis arba naudojimo paskirtis
 
Stimuliuojantys prezervatyvai pojūčiams sustiprinimui
 
Orgazmą atitolinantys prezervatyvai išsprendžia priešlaikinės ejakuliacijos problemą
 
Lubrikanto sluoksnis
 
Lubrikuoti vidutiniškai, daugiau lubrikuotibe lubrikanto
Lubrikantas: vandens pagrindo, silikoninis
 
Kokie prezervatyvai tinka anliniam seksui?
 
Visi pagaminti iš storesnio latekso t.y 0.08 - 0.10 mm, gali būti su papildomo lubrikanto sluoksniu Durex Extra Safe, Pasante Extra, EXS Extra Safe, Mates Protector.
 
Kodėl prezervatyvai geriausia apsisaugojimo priemonė?
 
Seksas - vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų žmogaus gyvenime. Prezervatyvai tai pigus ir patikimas sprendimas norint išvengti neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, nes tai paprasčiausia ir populiariausia kontracepcijos priemonė kuriai nereikia visiškai jokio išankstinio pasiruošimo. Nesvarbu ar vyrišką ar moterišką prezervatyvą reikia naudoti kiekvieną kartą lytinio akto metu. Būna, kad plyšta ir prezervatyvai bet tai ne pasaulio pabaiga, reikia tik laiku išgerti skubios kontracepcijos tabletę ir vėliau atlikti nėštumo testą. Nutrauktas lytinis aktas - ne kontracepcijos būdas, greičiau nerūpestingumo ir atsakomybės stokos požymis, tai pats neefektyviausias apsisaugojimo nuo nėštumio būdas.
Chlamidiozė, gonorėja, sifilis, AIDS - tai tik labiausiai paplitusios pavojingos ligos, o kur dar nemalonūs niežai, pedikuliozė, lytinių organų herpesas ir kitos infekcijos. Vien jau nuo pavadinimų per nugara perbėga nemalonūs šiurpuliukai. O kam yra tekę apsilankyti pas venerinių ligų gydytoją tikrai gali patvirtinti, kad tai ne pati maloniausia pažintis.

Sargiai yra vienas iš efektyviausių ir pigiausių (pigiausi prezervatyvai kainuoja tik 49 centus!) sprendimų išvengti pastojimo ypatingai tada, kai moteris negali naudoti ar jaučia šalutinį poveikį naudodama kitas kontracepcijos priemones pvz. tabletes (lengvas pykinimas, galvos svaigimas ar kiti simptomai). Nuo seniausių laikų, kai buvo išrastas prezervatyvas, niekas taip ir nesukūrė geresnės priemonės apsisaugojimui, tik tobulino pirminį variantą ir dabar mes naudojame tik savo forma beprimenantį kur kas aukštesnės kokybės ir patikimumo produktą. Ir svarbiausia, kad galime rinktis iš daugelio spalvų, kvapų, paviršiaus tekstūros ir netgi pačios medžiagos iš kurios jie pagaminti.

Kas yra lateksas?
 
Lateksas yra baltos spalvos tirštas skystis, kurį išskiria medis - brazilinis kaučiukmedis/brazilinė hevėja (Hevea Brasiliensis) augantis Pietų Amerikoje ir Pietryčių Azijoje. Gamybos procese šis skystis virsta natūralia guma, kurią galima išlieti itin plonu sluoksniu. Ji labai elastinga, atspari krūviams ir trinčiai, todėl tinka prezervatyvų ir kitų medicininių priemonių gamybai.
 
Iš ko gaminami prezervatyvai?
 
Be pagrindinės sudedamosios medžagos latekso gumos mišinio sudedamosios dalys yra:
Cinko oksidas, jis pagreitina prezervatyvų gamybos procesą.
Priešgrybeliniės ir antibakterinės medžiagos prailgina produkto tinkamumo naudoti laiką
 
Alergija lateksui. Ką reikia žinoti?
 
Pirmieji alergijos požymiai
• nemalonūs deginantis pojūtis
• niežėjimas genitalijų srityje
• odos paraudimas ir bėrimas
 
Vėlesni alergijos simptomai gali būti
• užgulusi nosis, sloga
• ašarojimas
• gerklės kutenimas
• kosulys ar čiaudulys
 
Jei po lytinio akto pajutote kuriuos nors iš anksčiau išvardintų simptomų visų pirma pakeiskite prezervato rūšį,  naudokite prezervatyvus be latekso, moteriškus prezervatyvus pagamintus iš nitrilo, prezervatyvus pagamintus iš nealergizuojančio Vytex latekso arba rinkitės kitus kontracepcijos būdus. Jei ligos požymiai nepraieina būtina kreiptis į gydytojus alergologus kurie nustatytų kas sukelia alerginę reakciją.
 
Jei esate alergiškas kai kuriems maisto produktams ar vaisiams (braškės, ananasas, bananas, mango, kivis), gyvūnams, kvepalams, buityje naudojamoms cheminėms priemonėms didelė tikimybė, kad galite būti alergiškas ir lateksui.
 
Kalbant apie alergiją lateksui negalima apsiriboti vien tik prezervatyvais. Alergiją gali sukelti ne tik šios apsisaugojimo priemonės bet ir vienkartinės medicininės guminės pirštinės, guminiai žaislai, balionai ir kiti daiktai kurių sudėtyje gali būti latekso gumos. Labai dažnai lateksas gali išprovokuoti alerginį kontaktinį dermatitą, milteliai kuriais padengtos guminės pirštinės per orą gali patekti į kvėpavimo takus. Žmonės esantys rizikos grupėse: medicinos srities darbuotojai, įvairių pramonės šakų darbuotojai kurie darbo metu privalo dėvėti gumines pirštines.
 
Kaip atsirado prezervatyvai?
 
Pirmieji prezervatyvai nebuvo visiškai panašūs į tuos kuriuos mes naudojame šiandien. Tai buvo daug trumpesni prezervatyvai uždengiantys tik pačią vyro varpos galvutę. Tai buvo šilko popieriaus gabalėliai išmirkyti aliejuje arba avies žarnos dalys. Tolimuosiuose rytuose tam buvo naudojamas net vėžlio kiautas. Juos dėvėjo tik labiau išsilavinę ir turtingesni vyrai. XV amžiuje italų gydytojas Gabrielle Fallopio išrado prezervatyvus iš lino, kurie buvo išmirkyti specialiame cheminiame tirpale. Tuo metu tai buvo ypač svarbu, nes lytiškai plintančios ligos, tokios kaip gonorėja ir sifilis tiesiog siautėjo.
Žinoma, palyginus su dabartimi, tikriausiai tai būtų panašu į mylėjimasi užsidėjus kojinę ar pirštinę.
Vėlesniais laikais prezervatyvai tobulėjo ir jau XVII amžiuje juos tapo maloniau dėvėti, nes jie buvo gaminami iš minkštesnių medžiagų t.y. gyvūnų žarnų ar žuvies oro puslių. Kadangi senaisiais laikais viskas kas buvo susiję su seksu ir žmogiškais malonumais katalikų bažnyčios buvo traktuojama kaip nuodėmė, informacijos apie apsisaugojimo priemonių naudojimą išliko nedaug. Seniau gaminami prezervatyvai nepasižymėjo itin dideliu patikimumu ar patogumu ir malonumu juos dėvint, nes jie buvo gaminami iš storos ir neprisitaikančios prie vyro varpos medžiagos. Ne retai juos naudodavo net keletą kartų, po to išplaudavo, džiovindavo, pasitaikydavo kad net ir lopydavo....
 
Kaip gaminami prezervatyvai?
 
Didysis lūžis prezervatyvų gamyboje įvyko XIX amžiuje kai buvo išrastas natūralus kaučiukas ir sugebėta iš jo pagaminti labai plonus, elastingus ir minkštus gaminius.Tai buvo amerikiečių išradėjas Charlie Goodyear, kuris sukūrė ir ištobulino visą prezervatyvų gamybos procesą ir nuo tada prezervatyvus imta gaminti dideliais kiekiais. 1912 m. vokietis Julius Frommas dar labiau patobulino prezervatyvų gamybos technologiją, kuri yra naudojama iki šių dienų t.y specialių stiklinių formų mirkymas skystame latekse. Na o šiandieninių technologijų dėka, visi prezervatyvų gaminimo etapai yra pilnai automatizuoti ir žmogaus rankų jau nebereikia. Išsamiai su visu prezervatyvų gaminimo procesu galite susipažinti šiame demonstraciniame filmuke kaip gaminami prezervatyvai
 
Prezervatyvai visada turi didesnius privalumus nei kitos apsisaugojimo priemonės, nes prezervatyvai kainuoja pigiau ir jų naudojimas daug paprastesnis, nereikalingas joks išankstinis pasiruošimas. Aišku, jei norite padidinti prezervatyvų patikimumą, galite naudoti spermicidinius lubrikantus, kurie veikia kaip vietiniai kontraceptikai ir sumažina pastojimo riziką maksimaliai. Naudojant prezervatyvus niekada nereiks sukti galvos apie pamirštas išgerti kontraceptines tabletes ar panašius dalykus. Be savo svarbiausių funkcijų atlieka ir kitą labai svarbų vaidmenį, prezervatyvai ne tik apsaugo bet ir padidina malonumą sekso metu (stimuliuojantys prezervatyvai). Kai kurie jų tokie ploni, jog visiškai negalima suprasti jūs juos dėvite ar ne.
 
Prezervatyvų žymėjimas
 
CE - visi Europos Sąjungoje parduodami prezervatyvai privalo turėti CE  ženklinimą. Tai rodo, jog produktai atitinka esminius kokybės ir saugumo kriterijus keliamus produktams.
BSI - Britų Standarto Instituto ženklas, tai atskiras Didžiojoje Britanijoje gaminamų prekių žymėjimas privalomas ir sekso prekėms, patvirtinantis prezervatyvų atitikimą kokybės reikalavimams.
FDA - žymimos prekės kurios atitinka kokybės ir saugumo reikalavimus keliamus prekėms gaminamoms ir parduodamoms JAV.
CCC - jei ant prezervatyvo pakuotės yra "CCC" žymėjimas tai reiškia, kad prezervatyvas pagamintas ir skirtas parduoti Kinijoje.
 

Kaip saugoti prezervatyvus?

Prezervatyvų patikimumas yra 98% , tačiau siekdami užtikrinti maksimalų prezervatyvų saugumą pasinaudokite keliais praktiškais patarimais:

Prezervatyvus laikykite, sausoje, vėsioje vietoje. Laikydami juos kišenėje arba piniginėje gali sumažinti prezervatyvų patikimumą dėl galimos aukštos temperatūros ir trinties. Patogiausia prezervatyvus laikyti specialiame prezervatyvų dėkliuke arba ten kur dažniausiai vyksta veiksmas t.y. prie lovos.

Į ką atkreipti dėmesį prieš prezervatyvo naudojimą?

Labai svarbu atsakingai elgtis paruošiant prezervatyvą naudojimui.

Visada atsargiai išimkite prezervatyvą iš pakuotės.

Nenaudokite jokių aštrių daiktų, pavyzdžiui, žirklių, peilių, nagų ar pan.

• Ypatingai būkite atsargūs tamsoje, nematydami tiksliai ką darote galite pažeisti prezervatyvą. Net ir menkiausias mikro plyšis ar įtrūkimas gali sukelti visiškai neplanuotų nemalonumų.

• Prezervatyvų galiojimo laikas yra ilgas, tačiau jei pastebėjote, kad jis pasibaigęs, geriau tokį sargį tiesiog išmeskite.

Į ką atkrepti dėmesį prieš perkant prezervatyvus?

Pastaruoju metu Lietuvoje itin suaktyvėjo suklastotų Durex ir kitų gamintojų itin žemos kokybės prezervatyvų perpardavėjai, siūlantys įsigyti neoriginalius prezervatyvus ypatingai mažomis kainomis. Internete, skelbimų puslapiai tiesiog mirga nuo skelbimų siūlančių įsigyti pigius Durex prezervatyvus. Apie neoriginalius Durex prezervatyvus su skylutėmis galite pasižiūrėti šioje filmuotoje medžiagoje falsifikuoti Durex prezervatyvai arba susirasti daug panašių filmukų. Neaiškiomis sąlygomis transportuojami, laikomi netinkamoje temperatūroje, saulėje, šaltyje ir panašiai. Visi šie veiksniai turi labai didelės įtakos prezervatyvų patikimumui, o šiuo klausimu rizikuoti tikrai neverta. Sutaupyti keletas litų sugrįš kaip bumerangas negalėjimu pilnai atsipalaiduoti ir pašalinėmis mintimis sekso metu. Nepatikimų, suklastotų prezervatyvų galite nusipirkti ir Lietuvos internetinėse sekso prekių parduotuvėse todėl būkite atsargūs prieš užsakydami didesnį kiekį. Mes rekomenduojame pirkti prezervatyvus tik iš didžiausių patikimų specializuotų prezervatyvų parduotuvių internete kurios gerbia savo vardą ir neparduoda nekokybiškų prezervatyvų. Sargį nusipirksite ir degalinėje arba prekybos centre ar vaistinėje, nesvarbu, kad ir šiek tiek brangiau, juk sekso negalima atsisakyti:)

 
"Pasiruoškite veiksmui"
 
Rizikuoti neverta. Net ir menkiausias neatsakingas poelgis gali turėti labai nemalonių pasekmių jūsų sveikatai ir tolimesniam gyvenimui. Užbėkite įvykiams už akių. Nusipirkite prezervatyvų iš anksto. Prezervatyvai internetu jums kainuos daug pigiau lyginant su paprastų parduotuvių kainomis. Permokėti neverta. Užsisakyti sargius internetu paprasta, greita ir visiškai saugu. Visada rasite didelį pasirinkimą įvairių gamintojų prezervatyvų mažesnėmis kainomis nei bet kur kitur. Pirkti internetu patogiau dar ir dėl to, kad čia galite neskubėdami rinktis net ir po 1 vienetą skirtingos rūšies ar sudaryti sau geriausius prezervatyvų rinkinius iš jūsų mėgstamiausių rūšių, tekstūrų, skonio ar kvapo.
Prezervatyvai kaip kontracepcijos priemonė tikrai nesumažina seksualinio malonumo bet dar labiau praplečia pojūčių įvairovę abiems partneriams. Prezervatyvai jus apsaugos visada, svarbiausia juos naudoti teisingai. Būkite saugūs, mes tuo pasirūpinsime!