Prezervatyvai

Moteriškas prezervatyvas ir jo naudojimas

Moteriškas prezervatyvas (populiariausi gamintojai Femidom, FC2, Reality) naudojamas apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Kada atsirado moteriški prezervatyvai?

Mintis sukurti moterišką prezervatyvą kilo danų šeimos gydytojui Lasse Hessel. Pradinė idėja buvo sukurti pagalbinę priemonę moterims turinčioms problemų dėl šlapimo nelaikymo (inkontinencijos), tačiau bandymu metu nepasitesinus, buvo perimta kita mintis - pritaikyti moterų apsisaugojimui. Nuo 1993 m. kai moteriški prezervatyvai buvo plačiai pradėti pardavinėti visame pasaulyje, susidomėjimas buvo labai didelis, tačiau laikui bėgant ėmė mažėti. Tikriausiai tai lėmė ne visai patogus ir paprastas jo naudojimas, o taip pat ir gerokai didesnė kaina. Kai kurioms moterims jų naudojimas buvo per nelyg "triukšmingas", o ir buvo neįprasta jį įsidėti, todėl gana greitai moteriškas prezervatyvas buvo pravardžiuojamas  ir "dramblio straubliu" ir tiesiog "plastikiniu maišeliu". Reikia paminėti ir tai jog nusipirkti šių prezervatyvų nebuvo galima kiekvienoje parduotuvėje ar degalinėje, tik didesniuose prekybos centruose arba vaistinėse.

Moteriški prezervatyvai iš esmės atrodo panašiai kaip ir vyriški, tačiau yra keletą skirtumų t.y. moteriškas prezervatyvas yra gaminamas iš plono poliuretano ir atrodo šiek tiek kitaip lyginant su vyrišku (didelis prezervatyvas su elastingais žiedais abiejuose galuose). Kai kuriems žmonėms gali nepatikti šiek tiek šiugždantis garsas sekso metu ar nepatogus įsidėjimas.

Moteriškas prezervatyvas FC1 pirmą kartą pasirodė JAV rinkoje 1993 m. Iš pradžių jis buvo gaminamas iš poliuretano tačiau 2006 m. buvo pradėtas gaminti iš kitos medžiagos - nitrilio, dėl to, kad jis buvo pigesnis ir pati medžiaga skleidė mažiau pašalinių garsų frikcijų metu. Prezervatyvas buvo pervadintas į FC2/Female Condom 2.

Moteriškų prezervatyvų gamintojų yra tik keletas, tačiau įvairiose šalyse tie patys prezervatyvai parduodami skirtingais prekiniais ženklais, keli iš jų: Femexx, Securite Plus, Della, Care, Bliss, La Luna, Saramani, Elegance. Šiandien moteriškas prezervatyvas yra daug mažiau populiarus nei vyriškas latekso prezervatyvas. Tai lemia keletas pagrindinių priežasčių, aukšta kaina ir nežinojimas kaip tokio prezervatyvo naudojimas įtakoją malonumą sekso metu. Ar patogu naudoti, ar patiks ir panašius klausimus atsakysite tik patys išbandę moterišką prezervatyvą.

Moteriško prezervatyvo naudojimo instrukcija VIDEO

Moteriško prezervatyvo privalumai

• Universalu - vienas dydis tinka visoms moterims.

• Moteris pati kontroliuoja apsisaugojimo procesą

• Vyras jaučiasi natūraliai, jo varpos nedengia prezervatyvas

• Galima naudoti menstruacijų metu

Moteriškas prezervatyvas savo sudėtyje neturi latekso todėl yra gera alternatyva jei partneriai alergiški latekso prezervatyvams

• Galima įsidėti anksčiau prieš lytinį aktą, tokiu būdu išvengiant pauzės ir netrukdant sekso žaidimų pradžios

• Nebūtina keisti prezervatyvo jei sumažėja ar dingsta erekcija

• Galima naudoti bet kokios rūšies lubrikantus

Moteriško prezervatyvo trūkumai

• Kaina. Moteriški prezervatyvai gaminami iš sintetinės medžiagos todėl jie kainuoja brangiau

• Įvedant varpą į makštį būtina įsitikinti, kad ji patenka į prezervatyvo vidų

• Išorėje kyšantis prezervatyvo žiedas gali trukdyti, atrodyti neestetiškai

• Frikcijų metu prezervatyvas skleidžia garsą, to galima išvengti naudojant daugiau lubrikanto

• Išankstinis nusistatymas, nepasitikėjimas nepažįstama, kitokios formos ir naudojimo principo priemone

• Ne visur galima įsigyti, dažniausia tik internetinėse prezervatyvų ir sekso prekių parduotuvėse

Moteriško prezervatyvo naudojimas

Moteriškas prezervatyvas dedamas į makštį prieš lytinį aktą, tai galima padaryti prieš pusvalandį ir netgi anksčiau. Prezervatyvas įvedamas mažesniu žiedu į vidų, labai svarbu, jog didesnis žiedas visada būtų išorėje ir vyro varpa patektų tiksliai į prezervatyvo vidų. Jei naudojamas teisingai pagal instrukciją, moteriško prezervatyvo patikimumas - iki 95 proc. Tai yra tikrai puiki alternatyva vyriškam prezervatyvui kai moterys pačios nori kontroliuoti apsisaugojimo procesą.

Instrukcija kaip naudoti moterišką prezervatyvą

Atsargiai išimkite prezervatyvą iš pakuotės nepažeisdami. Nenaudokite peilio ar žirklių.

Didesnis prezervatyvo žiedas turi likti išorėje, mažesnį žiedą lengvai suspauskite pirštais dviem pirštais ir įkiškite į makštį.

Patogiai įsitaisykite, ar gulint ar atsitūpus, taip bus daug greičiau ir paprasčiau. Moteriškas prezervatyvas yra gerai lubrikuotas tam kad įsidėtumėte lengviau.

Įsitikinkite, kad viduje prezervatyvas tiesus, nesusisukęs.

Svarbu

Negalima naudoti moteriško prezervatyvo ir vyriško prezervatyvo kartu vienu metu, nes dėl padidintos trinties jie abu gali plyšti.

Prieš lytinį aktą visuomet įsitikinkite, kad varpa įvesta į prezervatyvo vidų o ne į tarpą tarp makšties ir prezervatyvo.

Po lytinio akto prezervatyvą apsukite, atsargiai ištraukite ir išmeskite į šiukšlių dėžę.

Moteriškas prezervatyvas taip pat kaip ir vyriškas, naudojamas tik vieną kartą. To paties prezervatyvo negalima naudoti santykiaujant su keliais partneriais.

Pakuotės viduje jis jau būna lubrikuotas, tačiau patikimumui padidinti visada rekomenduojama papildomai naudoti lubrikantą. Visi moteriški prezervatyvai yra testuojami elektroniškai ir atitinka griežtus CE (Europoje), FDA (JAV) ir Pasaulio sveikatos organizacijos sveikatos ir saugumo reikalavimus.