Prezervatyvai

Nėštumo testo naudojimo instrukcija

Kaina: 0.00€
 Į krepšelį

Instrukcija kaip naudoti nėštumo testą, procedūra, testo rezultatai ir jų vertinimas

Naudojimas

Nėštumo testas naudojamas greitam žmogaus chorioninio gonadotropinio hormono (ŽCG) kiekio šlapime nustatymui. ŽCG hormonas yra glikoproteinas, kurs atsiranda moters organizme kai placenta ima jį gaminto iškart po apvaisinimo. Nuo to momento kai spermatozoidas pasiekia ir susilieja su kiaušialąste ŽCG hormonas šlapime gali būti aptinkamas jau po savaitės. Šio hormono koncentracija greitai didėja nuo 0 iki 20 - 100 mIU/ml, todėl po 7 - 10 dienų nuo pastojimo momento naudojant nėštumo testą galima sužinoti ar jau laukiatės. Padidėjus ŽCG hormono kiekiui šlapime nėštumo testo juostelės reagentas aktyvuojasi ir priklausomai nuo rezultato nusidažo viena arba dviem linijomis. Visi nėštumo testai nepriklausomai nuo tipo (juostelė, kasetinis, pieštukinis) yra vienodai patikimi, rinkitės pagal tai kurį jums patogiau naudoti ir priimtina kaina. Galite vienu metu daryti testą su skirtingų gamintojų nėštumo testais, tai leis objektyviau įvertinti rezultatą.

Reikia atminti tai, kad pastojimo diena nebūtinai sutampa su lytinio akto diena, kadangi spermatozoidai išlieka gyvybingi 2 - 4 dienas po sueities. Nėštumo testą galite atlikti ir pirmą dieną nepasirodžius mėnesinėms, tačiau tiksliam rezultatui gauti geriausia nėštumo testą atlikti bent po 5 užsilaikiusių menstruacijų dienų. Nėštumo testus rinkitės jautriausius, kuo testas jautresnis tuo anksčiau užfiksuoja hormoninius pokyčius, tuo anksčiau galėsite sužinoti ar esate nėščia. Jautriausi nėštumo testa kuriuos galite rasti vaistinėse ir internete yra 10 mIU/ml.

Kada atlikti nėštumo testą?

Kada daryti nėštumo testą priklauso nuo to kada mylėjotės. Optimalus laikas - 7 dienos po nuo lytinio akto. Tiksliausiam rezultatui gauti geriausia nėštumo testą atlikti iš ryto. Tyrimui reikia naudoti rytinį šlapimą, kadangi jame didesnė glikoproteino hormono koncentracija. Testą taip pat galima atlikti ir bet kuriuo paros metu.

Kaip atlikti nėštumo testą?

Pasiruoškite priemonę laikui matuoti.

Šlapimo mėginį surinkite į švarią, sausą talpą. Palikite šlapimą atvėsti iki kambario temperatūros.

Išimkite nėštumo testą iš pakuotės. Nenaudokite nėštumo testo jei galiojimo laikas yra pasibaigęs, ar pakuotė pažeista.

Paimkite nėštumo testo juostelę už mėlynos dalies ir įmerkite į mėginį vertikaliai iki nustatytos linijos (gali būti rodyklės MAX).

Po 10 - 20 sekundžių ištraukite nėštumo juostelę ir padėkite ant sauso, švaraus paviršiaus, visuomet tik horizontalioje padėtyje. Palaukite kol ims ryškėti linijos, viena kontrolinė linija turi atsirasti bet kokiu atveju, tai rodo kad nėštumo testą atlikote teisingai.

Teigiamą rezultatą (nėštumas yra)  galite pamatyti jau po 1 - 3 minučių, tačiau testo užbaigimui ir neigiamo nėštumo testo rezultato patvirtinimui palaukite 5 minutes.

Nėštumo testo rezultatai, vertinimas

Teigiamas rezultatas

Dvi rausvos linijos ant nėštumo testo juostelės parodo, kad gautas teigiamas atsakymas (nėštumas yra). Pirmoji linija yra kontrolnė, rodo kad testą atlikote teisingai. Jei antroji linija nėra labai ryški, vos matosi, tai taip pat reiškia, kad rezultatas teigiamas.

Neigiamas rezultatas

Viena spalvota linija ant nėštumo testo juostelės parodo, kad gautas neigiamas atsakymas (nėštumo nėra).

Blogai atliktas nėštumo testas

Jei nėra nei vienos linijos - nėštumo testą atlikote neteisingai ir turite pakartoti. Kontrolinė linija turi pasirodyti bet kokiu atveju (jei testas atliekamas teisingai).

Svarbu. Nevertinkite testo rezultatų ilgiau nei po 10 minučių. Alkoholis, antibiotikai, geriamieji kontraceptikai testo rezultatui įtakos neturi.

 

Klaidingam teigiamam rezultatui įtakos gali turėti padidėjęs HCG hormono lygis dėl trofoblastinės ligos (sutrikusi gemalo vystymosi raida) arba kitų ligų pvz. kepenų ar vėžiniai susirgimai. Nėštumo testo instrukcijos nurodymų nesilakymas gali turėti įtakos netiksliam rezultatui.

Nėštumo testas naudojamas tik diagnostikai in vitro. Rekomenduojama nėštumo testą daryti keletą dienų iš eilės. Tiksliai diagnozei nustatyti būtinas klinikinis ir laboratorinis tyrimas kurį įvertintų gydytojas.

Saugojimas, galiojimo terminas

Nėštumo testą laikykite saugioje vietoje, 10 - 25 laipsnių temperatūroje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, karščio ir drėgmės. Nenaudokite nėštumo testo jei pasibaigusi galiojimo data ar nehermetiška, pažeista pakuotė. Maišelis su drėgmę sugeriančiomis granulėmis tyrimui nenaudojamas.

Nėštumo testo juostelė skirta tik vienkartiniam naudojimui. Nevartokite alkoholio ir nerūkykite nėštumo ir maitinimo laikotarpiu.

Nežinote kur nusipirkti nėštumo testus internetu?

Mūsų parduotuvėje galite užsisakyti visų tipų nėštumo testus  Pirkti nėštumo testą internetu

 

Tomas Saročka - Nustokite kopijuoti svetainės turinį!