Prezervatyvai
Jūsų krepšelis tuščias!

Palikite atsiliepimą apie mus

Geriausias kainos ir kokybės garantas. Nuolat džiugina dovanomis ir neapsakomai greitu siuntinio pristatymu! Labai re..

Akvilė (Vilnius)

Ne veltui tiek gerų atsiliepimų. Operatyvumas pavyzdinis. ..

Antanas (Šiauliai)

Prekę gavau labai greitai, o ir dovanų! Ačiū! ..

Andrius (Vilnius)

Visi atsiliepimai

 

Pirmuosius ovuliacijos požymius galima atpažinti pagal pojūčius organizme artėjant ovuliacijai, o vaisingiausią laiką padeda nustatyti ovuliacijos testai. Gamtoje viskas sudėliota taip, kad moters organizmas pats siunčia signalus apie vykstančius pokyčius. Moterims norinčioms pastoti reikia žinoti kaip nustatyti kada įvyksta ovuliacija ir kada reikia mylėtis norint pastoti. Tiksliam šeimos planavimui būtina sekti ovuliacijos ciklą ir planuoti lytinius santykius tada kai yra didžiausia tikimybė pastoti.

Pagrindiniai ovuliacijos požymiai

Makšties išskyros (gimdos kaklelio gleivės)

Artėjant ovuliacijai padidėja išskyrų kiekis, išskyros tampa kitokios - tasesnės, skaidrios spalvos, panašios į kiaušinio baltymą. Daugiausia išskyrų būna ovuliacijos dieną. Šios gleivės iš pradžių būna balsvos, gelsvos drumstos spalvos vaisingiausiu laikotarpiu tampa ypač skaidrios ir tasios. Jos sudaro palankią terpę spermatozoidams pasiekti kiaušialąstę. Nėštumo planavimas pagal makšties gleives vadinamas Bilingso metodu. Tam tikrą dalį moterų vargina makšties sausumo problema, norint jos išvengti rekomenduojama naudoti specialius vaisingumo lubrikantus, pvz. Conceive Plus. Šie lubrikantai yra draugiški spermatozoidams, sukuria jiems palankią terpę, prailginana gyvybingumą. Gimdos kaklelio gleivių spalvai ir konsistencijai įtakos gali turėti ligos, vartojami vaistai, seksualinis susijaudinimas.

Pilvo skausmas

Staigius spazmus, pilvos skausmą šone, papilvės maudimą ar tempimą ovuliacijos metu patiria beveik penktadalis visų moterų. Kartais jis taip ir vadinamas - ovuilacijos skausmu. Pagal intensyvumą jokiu būdu negalima spręsti apie ovuliacijos kulminaciją. Kas sukelia ovuliacijos skausmą? Šį skausmą sukelia kiaušidėje subrendęs plyštantis folikulas, iš jo kiaušialąstė kiaušintakiu ima slinkti gimdos link kuriame sutinka spermatozoidą..

Pakitusios makšties išskyros ir papilvės skausmas yra dažniausi ir aiškiausi kartu pasitaikantys ovuliacijos sukeliami pojūčiai.

Pagalbiniai ovuliacijos požymiai

Kūno temperatūros padidėjimas

Bazinės kūno temperatūros matavimas taip pat yra ženklas parodantis kada galima tikėtis ovuliacijos. Ovuliacijos periodu kūno temperatūra padidėja iki 0.5ºC. Matavimus reikia atlikti kiekvienos dienos rytą tik prabudus, geriausia tuo pačiu metu, su tuo pačiu termometru matuojant toje pačioje kūno vietoje. Visus duomenis žymėti ovuliacijos kalendoriuje. Bazinės kūno temperatūros matavimas yra vienas iš natūralaus šeimos planavimo būdų.

Gimdos kaklelio būsena

Gimdos kaklelio tikrinimas yra vienas iš būdų galinčių padėti nustatyti ovuliacijos piką. Vertiname padėtį, prasivėrimą, drėgnumą

Gimdos kaklelio požymiai:

- pakilęs aukštyn

- minkštas

- drėgnas

- atsivėręs

Prasivėręs gimdos kaklelis, gausios gleivės 

Lytinio potraukio padidėjimas

Artėjant ovuliacijai sekso norisi labau. Tą įrodė ir mokslininkai, keleta dienų prieš ovuliaciją tuomet kai yra vaisingiausia, moteris intymumo trokšta labiausiai ir tai yra tinkamiausias laikas mylėtis norint pastoti. Žinoma, būna ir išimčių, kai dėl įvairių priežasčių ne visada jaučiamės tam nusiteikę.

Sekso poreikis taip pa gali būti vienu iš prasidėjusio ovuliacijos piko požymių. Padidėjęs Liuteinizuojančio Hormono kiekis moters organizme skatina moteriškąjį libido, moteris jaučiasi seksualesnė ir nori mylėtis labiau nei įprasta, tad jei planuojate nėštumą, tai reikia išnaudoti.

Rečiau pasitaikantys ovuliacijos požymiai

Kūno masės padidėjimas

Ovuliacijos periodu galite pastebėti nežymų svorio padidėjimą, ypač tai jaučiama dėvint aptemptus drabužius.

Galvos svaigulys ir skausmas

Kai kurios jautresnės moterys gali patirti vos juntamą svaigulį ar stipresni galvos skausmą.

Nuotaikų kaita

Artėjant ovuliacijai hormoniniai pokyčiai, progesterono mažėjimas, estrogenų didėjimas gali sutrikdyti emocinę pusiausvyrą. Moteris gali jaustis pikta, dirgli, lengvai susierzinanti net ir dėl menkiausios priežasties.