Prezervatyvai

Patys pirmieji ankstyvieji nėštumo požymiai

Simptomai pagal kuriuos ir be nėštumo testo galite įtarti, kad esate nėščia yra:

Menstruacinio ciklo vėlavimas, nebuvimas. Tai pats pirmiausias ir aiškiausias nėštumo požymis. Jei vėluoja mėnesinės, neprasideda praėjus 5 dienoms po reguliarios mėnesinių ciklo pradžios dienos, laikas pasidaryti nėštumo testą.

Jeigu jūsų menstruacijų ciklas yra reguliarus, nelinkęs sutrikti, nėštumo testą galite pasidaryti jau ir po 2 dienų. Mėnesinių vėlavimo priežasčių yra ir daugiau: nervinė įtampa, nuovargis ir pan. Bet kokiu atveju mėnesinių išnykimas ilgesnį laiką yra esminis ženklas apie galimą moters nėštumą.

Skausmingos, pabrinkusios, jautrios krūtys. Skausmas krūtyse taip pat yra vienas iš ankstyviausių nėštumo pojūčių antsirandančių pirmomis nėštumo dienomis. Kai kurios moterys panašų skausmą jaučia prieš mėnesines, tačiau ankstyvojo nėštumo atveju krūtų skausmas yra stipresnis, ypač speneliuose.

Jei tai trumpalaikiai skausmai, kuriuos pajusite tik retkarčiais vieną kitą dieną, nepulkite į paniką, tačiau jei užsitęs ir ilgiau - verta sunerimti.

Nenustebkite pastebėjusi, jei spenelių alveolės taps šiek tiek platesnės, jų spalva tamsesnė, o aplink išsidėstę taškeliai padidėję. Tai irgi vienas iš pirmųjų pasikeitimų nėštumo pradžioje.

Nuovargio jausmas. Padidėjusiu nuovargiu, mieguistumu, irzlumu ir galvos svaigimu skundžiasi gana daug moterų, jie jaučiami labiau nėštumo pradžioje, kada vykstantys hormonų lygio svyravimai, žemas kraujo spaudimas, naujai besiformuojanti gyvybė atima daug energijos iš būsimos mamos. Vėliau nuovargio jausmą pakeičia nuotaikų kaita, moterys gali tapti dirglesnės ir jautresnės aplinkai.

Rytinis šleikštulys, pykinimas, vėmimas. Juo skundžiasi daugiau kaip 75% visų moterų. Dažniausiai jis pradedamas jausti nuo antros nėštumo savaitės iki antrojo nėštumo mėnesio, tačiau įpusėjus nėštumui šie nemalonūs pojūčiai dažniausiai baigiasi.

Pykinti gali pradėti nebūtinai iš ryto, bet ir dienos metu, reikia pastebėti, kad pykinimo simptomų galite ir nejausti išvis arba jie gali būti labai nežymūs, tiesiog tai yra normalu. Tuo pačiu gali pasireikšti ir virškinimo, žarnyno veiklos nežymūs sutrikimai (laisvi/užkietėję viduriai).

Kraujavimas, kraujingos išskyros ar tepimas. Maždaug savaitę po apvaisinimo galite pajusti nemalonius gimdos susitraukimus ir truputį pakraujuoti. Taip yra todėl, kad embrionas tuo metu stengiasi prisitvirtinti prie gimdos sienelės patogiai į ją "įsisprausdamas". Šis procesas vadinamas gemalo implantacija. Išskyros gali būti negausios, rausvos arba rusvos spalvos, jei jaučiate ir nebūdingai padidėjusį skausmą nedelsiant krepkitės gydytojo konsultacijos.

Dažnas šlapinimasis. Hormonas progesteronas slopina lygiojo raumens funkcija, todėl šlapintis norėsis dažniau, 8 - 10 kartų per dieną ir daugiau. Dienos metu skysčių gerkite daug, tačiau ribokite vakare, prieš miegą.

Padidėjęs jautrumas kvapams ir skoniui. Padidėjęs estrogeno kiekis organizme pakeičia uoslės ir skonio receptorių jautrumą. Pakitęs skonis gali iš pradžiui labai erzinti. Kai kurie kvapai pvz. maisto produktų gali kelti pasišlykštėjimą arba atvirkščiai galite užsimanyti tokių produktų kurių anksčiau nemėgote. Uoslės jautrumas ir skoninių savybių pakitimai kai kurias moteris kamuoja ir viso nėštumo laikotarpiu.

Padidėjęs apetitas gali būti vienas iš nėštumo požymių. Pirmam nėštumo trimestrui (0-13 savaitės) būdingus šleikštulio simptomus antrąjame ir vėlesniuose pakeičia padidėjęs apetitas ir alkio jausmas.

Padidėjusi bazinė kūno temperatūra. Jei matuotumėtės savo kūno temperatūrą kasdien ir pastebėtumėte, kad ji yra padidėjusi (37 laipsniai ir daugiau) ir tokia išlieka ilgesnį laiką, galėtumėte įtarti, kad esate nėščia. Tačiau šis būdas nėra visiškai patikimas ir populiarus, nes aukšta kūno temperatūra gali būti ir ligos požymis. Pasidaryti nėštumo testą yra daug paprasčiau ir patogiau.

Kraujo tyrimas. Greitesnis būdas už nėštumo testą sužinoti ar esi nėščia yra tik kraujo tyrimas. Jis parodo teigiamą rezultatą jau 8-10 dieną po apvaisinimo, tuo tarpu nėštumo testo juostelė pagal šlapimą gali nustatyti rezultatą 10-14 dieną po apvaisinimo.

Tai yra pagrindiniai nėštumo požymiai dažniausiai pasireiškiantys nėščioms moterims. Šie požymiai nebūtinai turi pasireikšti vienu metu ar dažniausiai pasitaikančiu laiku. Kiekviena moteris yra skirtinga, todėl ir pojūčiai yra labai individualūs kiekvienu konkrečiu atveju. Jei jaučiate nors vieną iš anksčiau išvardintų nėštumo požymių pirmomis savaitėmis po užsilaikiusio menstruacijų ciklo, įsigykite ir atlikite nėštumo testą namuose arba konsultuokitės su gydytoju.

Pas mus galite įsigyti nėštumo testus juosteles, kasetes, pieštukinius nėštumo testus.

Pirkti nėštumo testą internetu

Kada ir kaip atlikti nėštumo testą sužinosite perskaitę nėštumo testo naudojimo instrukciją