Prezervatyvai

Kaip teisingai užmauti ir naudoti vyrišką prezervatyvą

Prieš užmaunant prezervatyvą reikia atkreipti dėmesį į galiojimo laiką ir pačia pakuotę. Nors prezervatyvų galiojimo laikas yra gana ilgas - net iki 5 metų tačiau visada prieš atplėšdami pasitikrinkite ar jis nėra pasibaigęs. Negalima prezervatyvo naudoti jei galiojimo laikas yra pasibaigęs.

Dažniausiai prezervatyvai pažeidžiami atidarant pakuotę, todėl tai darykite labai atsargiai.

Išėmę prezervatyvą jį apžiūrėkite, įsitikinkite, kad prezervatyvą laikote ne atvirkščia puse. Dviem pirštais paimkite prezervatyvą už rezervuaro ir prilaikydami kita ranka užmaukite ant varpos galvutės, tuomet išvyniokite iki varpos pagrindo. Įsitikinkite, kad prezervatyvas gerai prigludęs, nėra oro puslių ar raukšlių.

Svarbu. Rezervuaras spermai turi likti pakankamas, ne per daug prisiglaudęs. Neužtempkite prezervatyvo pernelyg smarkiai, saugumo nuo to nebus daugiau. Tik didesnė rizika, kad jis įplyš. Geriau ant viršaus patepkite lubrikanto tinkamo naudoti su latekso prezervatyvais, taip padidinsite prezervatyvų patikimumą.

Nuimkite prezervatyvą tempdami žemyn prilaikant už rezervuro

Analiniam seksui naudokite storesnius, labiau lubrikuotus prezervatyvus arba papildomai naudokite lubrikantus specialiai skirtus analiniam seksui.

Niekada nenaudokite aliejaus pagrindo lubrikantų, kosmetinių kremų, vazelinų ar vaikiškų kremų su latekso prezervatyvais nes tai yra nesaugu ir gali pažeisti prezervatyvo paviršių. Prieš užmaudami neišvyniokite prezervatyvo iki galo nes po to bus labai sunku jį užmauti.

Auskarai ir kiti papuošalai lytiniuose organuose gali pažeisti prezervatyvą todėl prieš lytinį aktą juos vertėtų išsiimti.

Po ejakuliacijos dažniausiai varpa suglemba, todėl ištraukdami ją iš makšties ranka prilaikykite prezervatyvą kad nenuslystų. Laikykite nukreipę taip, kad sperma neišbėgtų ant makšties.

Jei pastebėjote, kad prezervatyvas atrodo įtartinai t.y susiraukšlėjęs, išdžiuvęs ar pernelyg lipnus lubrikantas, pakeitęs spalvą ir panašiai, geriau tokio nenaudokite. Todėl saugiausia prezervatyvą užsimauti kai yra bent kiek šviesos aplink, tada matysite tiksliai ką darote ir būsite tikri, kad užmovėte teisingai.

Apsisaugoti reikia net ir oralinio sekso metu. Galite naudoti tiek prezervatyvus tiek ir specialius latekso lapelius skirtus oraliniam seksui. Naudodami juos išvengsite tikimybės užsikrėsti, burnos gleivinės uždegimu, herpeso infekcija ar kitomis lytiškai plintančiomis ligomis.

Labiausia rizikuoja tie, kurie pradeda lytinį aktą be prezervatyvo, manydami, kad tai saugu ir užsimauti prezervatyvą spės prieš sėklos išsiveržimą. Tačiau tai klaidinga. Net ir nedidelis kiekis spermos išsiskyręs lytinių santykių pradžioje gali apvaisinti kiaušialąstę. O ką kalbėti apie lytiškai plintančias ligas, kurios perduodamos net nuo menkiausio kontakto.

Visi prezervatyvai yra skirti tik vienkartiniam naudojimui. Negalima naudoti dviejų vyriškų prezervatyvų arba vyriško ir moteriško prezervatyvo vienu metu, tai nesuteikia daugiau saugumo, o tik dar labiau padidina trintį ir tikimybę prezervatyvui suplyšti.

Panaudojus prezervatyvą suvyniokite į servetėle ir išmeskite į šiukšlių dėžę, jokiu būdu nemeskite į klozetą.

Daugiau informacijos:

Kaip užsimauti vyrišką prezervatyvą VIDEO

Kaip naudoti moterišką prezervatyvą VIDEO

Kaip naudoti vibruojantį varpos žiedą ar užveržėją kartu su prezervatyvu
 
Labai dažnai vyrai mėgsta sustiprinti erekciją ir stimuliuoti savo pojūčius naudodami varpos žiedus. Jie gali būti tiek vibruojantys, tiek be vibracijos, žiedo formos arba paprasčiausia užveržimo virvutė. Šie sekso žaisliukai vyrams sulaiko pritekėjusį kraują varpoje leisdami išlaikyti stiprią ir stangrią erekciją, prailgina erekcijos laiką ir leidžia patirti stipresnį orgazmą.
Varpos žiedų pasirinkimas labai platus, galite rinktis paprastus, dvigubus, kurie suveržia ir sėklides. Specialius, prailgintus su papildomais spygliukais ar gumbeliais moters stimuliavimui penio žiedus reikia naudoti labai atsargiai su prezervatyvais arba geriausia išvis vengti, nes dėl trinties prezervatyvas gali paprasčiausiai suplyšti.
 
Pats svarbiausias momentas naudojant varpos žiedą yra tai, kad jis turi priglusti tampriai tačiau nesukelti diskomforto jausmo. Žinoma, niekada nepamaišys ir lašelis slidaus lubrikanto, kuris palengvins užmovimą ir leis lengvai varpos žiedą prispausti į jo vietą t.y. prie varpos pagrindo. Varpos žiedą gali mauti ir prieš erekciją ir ant stangrios varpos, svarbiausia kaip patogu jums. Jei naudojate pezervatyvą, varpos žiedą maukite ant jo ties latekso žiedu.
Mes rekomenduojame tokius varpos žiedus kurie turi užveržimo lygio reguliavimą, tuomet galėsite nustatyto komfortišką užveržimo laipsnį. Svarbiausia nenaudoti varpos žiedo pernelyg ilgai, vidutiniškai 15-30 minučių yra normalu, o jei ilgiau, galite sau pakenkti.
Be varpos žiedų dar galite naudoti prezervatyvus su integruotu potencijos žiedu (Fair Squared Max Perform, Secura Goliath) tuomet jokio varpos užveržėjo jums nebereikės.
 
Tik nuolatinis ir teisingas prezervatyvo naudojimas gali apsaugoti nuo venerinių ligų. Laikydamiesi šių rekomendacijų ir elgdamiesi atsakingai išvengsite neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų - seksas ne vien tik malonumas, tačiau ir abipusė atsakomybė.

Dažniausi mitai apie prezervatyvų naudojimą

Prezervatyvai:

Sumažina sekso teikiamą malonumą

Nieko panašaus, nebe tie laikai. Prezervatyvus žmonės naudoja jau labai senai ir jie nuolat tobulinami todėl įvairovė yra labai didelė, todėl pasirinkę pagamintus iš plono latekso arba polizopreno, prezervatyvo beveik nejusite.

Nepatogūs naudoti

Šiandien prezervatyvai gaminami anatomiškos formos, įvairių dydžių kurį galima pasirinkti netgi individualiai (MY SIZE), todėl jie lengvai išųsivynioja ir užsimauna. Yra ir specialūs prezervatyvai vyrams su aplikatoriumi (Wingman), kurį užmausite per porą sekundžių, na o jei neįtinka ir tokie, galite rinktis ir naudoti moterišką prezervatyvą.

Dažnai plyšta ar nusimauna

Tikras prasimanymas. Jei naudojate originalų žinomo gamintojo, tinkamo dydžio prezervatyvą pagal instrukciją taip gali nutikti labai retai.

Apsaugo ne nuo visų lytiškai plintančių ligų

Prezervatyvai gaminai iš keletos latekso sluoksnių todėl yra neporėti ir nepraleidžia bakterijų plintančių per spermą ar kraują.

Sargių reklama skatina seksą ir paleistuvystę

Reklama suteikia vartotojui informaciją apie įvairias prekes kurias jis gali rinktis, be to, reklamose skatinama elgtis atsakingai ir saugoti savo sveikatą.

• Prezervatyvas nereikalingas gyvenant santuokoje

Netiesa. Net ir gyvenant susituokus ilgus metus dažnai pasitaiko taip , kad vienas partnerių nuklysta ir būna neištikimas, todėl net ir nežinodamas kad yra užkrėstas gali perduoti infekciją ilgamečiam savo partneriui. Kontraceptinė piliulė nuo venerinės ligos tikrai negali apsaugoti.

Moterims prezervatyvai nepatinka

Tai tik iš dalies tiesa. Paprasto lygaus prezervatyvo moterys lytinio akto metu tiesiog nejaučia, na o stimuliuojantys prezervatyvai su iškiliais taškeliais ar grioveliai sukeliantys didesnę stimuliaciją kuri ne visoms moterims patinka.
 

Erekcijos problemos naudojant prezervatyvą

 

Gana dažnai vyrai skundžiasi, kad prezervatyvo naudojimas sumažina arba susilpnina tiek, kad dingsta erekcija. Tai atsitinka arba iš pat pradžių užmovus prezervatyvą arba po kurio laiko dar nebaigus lygtinio akto.

Kaip bebūtų, prezervatyvas yra barjerinė kontracepcijos priemonė todėl dalinis jautrumas išties prarandamas. Tačiau prarasti šiek tiek malonumo vardan saugumo tikrai verta, nes rizika apsikrėsti lytiškai plintančia liga ar nėštumo netinkamu laiku nėra tie veiksniai dėl kurių reikėtų rizikuoti.

 

Dažniausiai tai ne fiziologinė, prezervatyvo problema, o vyrų išankstinis psichologinis nusistatymas „man nepatiks“. Sumažinti erekciją gali jums netinkamo dydžio prezervatyvas kuris spaudžia, sukelia diskomfortą ir neleidžia atsipalaiduoti.

 

Problemos sprendimo būdai

 

Bene populiariausias problemos sprendimo būdas yra labai paprastas tačiau efektyvus, t. y. masturbacija naudojant didesnio dydžio prezervatyvą. Tokiu būdu mokomasi atsipalaiduoti ir priprasti prie prezervatyvo dėvėjimo. Tai yra išbandę daug vyrų ir tai tikrai veikia.

 

Prezervatyvai platesni ties galvute arba specialiu išplatėjimu, taip vadinama „kišene“ kurios viduje yra stimuliuojantys gumbeliai. Gali būti kad jums šioje situacijoje galėtų pagelbėti iš šildantys prezervatyvai kurie stimuliuoja varpos kraujotaką arba erkcijos žiedai/užveržėjai kurie sulaiko pritekėjusį kraują varpoje.

 

Nereikėtų nuvertinti ir potenciją skatinančių tablečių, kremų, purškalų kurie padeda kraujui pritekėti į varpą ir palaikyti stangrią erekciją viso lytinio akto metu tačiau reikia perskaityti prekės informaciją ir įsitikinti kad jie tikrai tinkami naudoti su lateksu.

 

Visada malonu kai moteris užmauna prezervatyvą, tai galima daryti labai erotiškai, išradingai ir jaudinančiai stengiantis palaikyti vyro erekciją. Jei jūsų netenkina natūralaus latekso kvapas, galite naudoti kvepiančius prezervatyvus arba aromatizuotą lubrikantą.

 

Papildomas lubrikanto patepimas ant varpos galvutės prieš užmaunat prezervatyvą gali taip pat padėti padidinti seksualinį susijaudinimą frikcijų metu ir išlaikyti erekciją ilgesnį laiką.

 

Visada laikykite prezervatyvus šalia lovos, greitai pasiekiamoje vietoje, pasiruoškite iš anksto kad prieš pat lytinį aktą nereiktų užsiimti prezervatyvo paieškomis.

 

Į pagalbą galite pasitelkti ir kegelio pratimus naudojant vaginalinius kamuoliukus kurie sustiprina moters makšties. Tokiu būdu moteris gali padėti papildomai stimuliuoti vyro erekciją suspausdama varpą lytinio akto metu.

 

Atviras pokalbis su partneriu apie problemą ir tinkamo sprendimo ieškojimas kartu, galbūt kito kontracepcijos būdo pasirinkimas leis išvengti erekcijos problemų dėl prezervatyvo.

 

Prezervatyvo naudojimas analinio sekso metu

 

Analiniu seksu vadinamas toks fizinis kontaktas kurio metu penis, pirštas arba sekso žaislas įvedamas į analinę angą. Rimingas – analinės angos lietimas lūpomis ar liežuviu taip pat yra viena iš analinio sekso rūšių. Analinis seksas teikia ne tik tokį pat didelį malonumą kaip ir vaginalinis seksas tačiau yra rizikingesnis specifinius rizikos faktorius kuriuos pravartu žinoti.

 

Saugiam seksui užtikrinti analiniam seksui visada naudokite latekso arba poliuretano prezervatyvą su papildomu lubrikanto sluoksniu.

 

Analinėje anga yra puiki terpė bakterijoms gyvuoti todėl prieš analinį seksą rekomenduojama išplauti analinę angą naudojant klizmą.

 

Analinė anga, priešingai nei makštis, neišskiria drėgmės, tad lubrikantas yra būtinas. Geriausia naudoti vandens pagrindo lubrikantą be šildančio ar šaldančio poveikio.

 

Naudoti gerai lubrikuotą, tinkamo dydžio glaudžiai priglundantį prezervatyvą kuris neslidinėtų ant penio.

 

Prieš varpos įvedimą, atpalaiduokite anusą - stimuliuokite angą pirštu, vibratoriumi ar falo imitatoriumi. Įsoskverbimas neturi būti skubotas ir staigus, lėtas ir atsargus yra malonesnis ir saugesnis.

 

Jei keičiate sekso rūšį (analinis, vaginalinis, oralinis) – būtina pakeisti ir prezervatyvą, taip išvengsite bakterijų pernešimo ir galimų infekcijų.

 

Prezervatyvai iš ėriuko žarnų Lambskin – apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, todėl analiniam seksui netinka.

 

Nepraktikuokite analinio sekso pernelyg dažnai.

 

Analinis seksas bus saugus jei tai darysite atsakingai, su patikimu partneriu, naudosite papildomas pagalbines priemones, prezervatyvus pagal instrukciją.

 

Analinio sekso pagrindiniai pavojai ir galimos pasekmės

 

Apie analinio sekso populiarumą, pozas yra prirašyta daug tačiau aiškios informacijos apie šio malonumo pašalinį poveikį ir fiziologines pasekmes yra nedaug. Apžvelgsime kokie yra tie pagrindiniai pavojai ir galimos pasekmės praktikuojant analinį seksą.

 

Analinės angos gleivinės mikro pažeidimai, įtrūkimai/plyšimas dėl jos išplėtimo ir trinties, gali atsirasti kraujosrūvos, prasidėti vietinis kraujavimas. Tai atsitinka todėl kad angos sienelė yra plona, vienasluoksnė, be to, susijaudinus neišskiria drėgmės.

 

Žiedinio raumens (sfinkterio) patempimas, pavieniais atvejais netgi plyšimas (praktikuojant grubų, skubotą analinį seksą, fistingą). Pradėti reikia lėtais judesiais, ypatingai atsargiai elgtis įvedant varpą į analinę angą, nes ji nėra skirta santykiavimui.

 

Jei analiniam seksui naudojate erotinius žaislus, rinkitės specialiai tam skirtus t.y. turinčius virvutę, kabliuką ar rankenėlę kurie prilaiko sekso žaislą išorėje nes analinė anga mėgsta juos “praryti”.

 

Išmatų nelaikymas yra didžiausias mitas ir baimė, tačiau realybėje pasitaiko labai retai, Tai gali nutikti tik kasdien intensyviai santykiaujant analiniu būdu kas susilpnintų ir atpalaiduotų analinės angos žiedinį raumenį, sumažintų jo tonusą. Į šią rizikos grupę priskiriami daugiau homoseksualūs asmenys nei heteroseksualūs.

 

• Pavojingiausias iš visų sekso rūšių yra analinis seksas nes jo metu lytiškai plintančių ligų virusai, tame tarpe ir ŽIV, susimaišius organizmų skysčiams gali lengvai patekti į kraują.

 

Jeigu mėgausitės analiniais malonumais saugiai ir taisyklingai, ne per daug dažnai ir be ekstremalių eksperimentų tai neturės jokių neigiamų fiziologinių pokyčių jūsų organizmui ir nesukels problemų jūsų seksualiniame gyvenime.

Kiekvienais metais įvairių šalių žiniasklaidoje pasirodo pranešimų apie parduodamas suklastotus prezervatyvus. Originalių prezervatyvų kopijos pardavinėjamos internete, mažose parduotuvėse, pagal skelbimus. Durex yra labiausiai klastojami prezervatyvai iš visų prekinių ženklų. Lengvai plyšta arba yra su mikro skylutėmis, tokie falsifikatai atkeliauja iš Kinijos kur yra masiškai gaminami nelegaliuose fabrikėliuose, ypač pigiai eksportuojami ir įvairiais būdai platinami Europos Sąjungoje. Tai prezervatyvai kjuriuos naudoti nėra saugu nes jie neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų bei neplanuoto nėštumo. Nors šiais technologijų laikais produkciją stengiamasi falsifikuoti gana kokybiškai, tačiau yra keletas požymių pagal kuriuos galite atpažinti ar prekė yra originali ar ne.

Kaip atpažinti suklastotą prezervatyvą?

• Gramatinės klaidos pavadinime - Durax, Durexx ir panašios parodo ypač grubius plagijavimo atvejus. Tokios produkcijos pirkti nerekomenduojama.

• Neryškiai atspausdintas šriftas ar nusitrynę užrašai. Dėl prastos kokybės įrengimų ir taupant dažus sandėliuojamų ir transportuojamų neryškūs prekių užrašai dar labiau nusitrina ir vietomis būna vos įskaitomi. Arba atvirkščiai, pasitaiko, kad ant neoriginalių prezervatyvų raidės ir spalvos būna, tamsesnės, ryškesnės nei ant originalių pakuočių.

• Kongrevuoti (iškilusių arba įdubusių raidžių ar ženklų spausdinimo būdas) prekių ženklai ant reklaminės gaminio dėžutės (pvz. Trojan prezervatyvai, Church&Dwight Co., JAV) Tai daroma ne tik dėl grožio bet ir apsunkinant plagiatorių darbą.

• Tik kinietiški, taivanietiški užrašai rodo, kad produkcija gali būti neaiškios kilmės, tikriausiai skirta pardavimui vietinėje rinkoje, bet ne Europos Sąjungoje ar JAV.

• Nelygi kirpimo/fasavimo linija, kreivas paveikslėlis/logotipas. Nesuderinti, blogai prižiūrimi įrengimai pridaro brokuotų prekių kurias stengiamsi parduoti bet kokia kaina, todėl numojama ranka į mažus ir didesnius gamybinius defektus.

• Sunkiai atsiplėšia folija. Taip nutinka dėl nekokybiškų pakavimo medžiagų arba nepakankamo sukirtimo plėšimo linijoje todėl prezervatyvą sunku atskirti vieną nuo kito.

• Kvapas taip pat gali išduoti neoriginalius prezervatyvus. Jei pakuotė/dėžutė į kurią sudėti prezervatyvai skleidžia stiprų specifinį dažų kvapą galite būti tikri kad tai falsifikatas. Save gerbiantys gamintojai savo produkcijai naudoja kokybišką kartoną ir dažus kurie neskleidžia jokio kvapo.

• Nėra partijos numerio (LOT). Kiekvieno produkto gaminimą galima atsekti pagal partijos numerį. Jis parodo kokiu metu buvo gaminamas produktas, kokios medžiagos buvo naudojamos, kokios darbuotojų grupės atliko ir kontroliavo gamybos procesą. Pagal šį numerį gamintojas gali atsekti reikiamą informaciją iškilus problemoms dėl tam tikrų prekių kokybės. LOT numeris būna nurodomas ant kiekvieno prezervatyvo folijos ir dėžutės. Durex prezervatyvų gamintojas ant didmeninių pakuočių  nurodo ir licencijos numerį.

• Nėra galiojimo datos. Ant kiekvieno prezervatyvo privaloma nurodyti datą iki kurios jis yra tinkamas naudoti t.y metai ir mėnuo. Dažniausiai tai atvaizduojama atspausdinama pakuotės viduryje (EXP arba smėlio laikrodžio simbolis) arba įspaudžiant datą ant pakuotės krašto. Galiojimo termino pabaiga laikoma nurodyto mėnesio paskutinė diena. Jei galiojimo datos nėra, tikriausiai tai bus klastotė.

• Nėra CE numerio pvz. CE0086, CE0124. CE ženklinimas gali būti ant pakuočių tačiau iš tikro falsifikuoti prezervatyvai nėra testuojami.

• Nėra BSI Kitemark ženklo. Tai saugumo ir kokybės simbolis naudojamas ženklinant ne tik prezervatyvus bet ir kitas prekes. Tai yra papildomas patikimumo garantas, kad prekė yra originali ir kokybiška.

• Prezervatyvas sausas, be lubrikanto. Jei pastebėjote, kad prezervatyvas nėra skaidrus, šiek tiek balsvas, trūksta lubrikanto, geriau tokio nenaudokite.

• Plonas lateksas. Taupant gamybos kaštus prezervatyvai gaminami iš plonesnio (mažiau nei 0.05 mm) latekso sluoksnio nei originalūs žinomų gamintojų prezervatyvai todėl jie nėra atsparūs trinčiai ir lengvai plyšta.

• Nekokybiškos sudėtinės medžiagos, prastos kokybės lateksas iš kurių paprasčiausiai neįmanoma pagaminti gero patikimo prezervatyvo užtikrinančio visokeriopą saugumą.

• Technologinių procesų normų nesilaikymas. Mažinant laiko, darbo sąnaudas nepaisoma prezervatyvų gamybos specifikos ir standartų, tam tikrų gamybos etapų ignoravimas (dvigubas mirkymas, plovimas, džiovinimas)

• Įtartinai maža kaina. Produkto sąnaudas sudaro ne tik tiesioginės išlaidos prekei pagaminti. Didelę dalį sudaro reklamos, naujų produktų kūrimo ir tobulinimo, transportavimo ir kitos išlaidos, tad tie kurie šių sąnaudų neturi, gali prezervatyvus parduoti išties pigiai. Tad jei pastebėjote ypač patrauklų pasiūlymą, būkite atsargūs, nes tokie prezervatyvai gali būti nekokybiški.

Jei perkate prezervatyvus internetu, ir norite būti tikri kad prekės yra originalios, visuomet rinkitės gerai žinomą prezervatyvų ar sekso prekių parduotuvę.

Jei įtariate, kad įsigijote neoriginalius prezervatyvus, reikalaukite pardavėjo pakeisti naujais arba grąžinti pinigus, jei iškyla neiaškumų kreipkitės į Valstybinė vartotojų teisių tarnybą.

 
Tomas Saročka - Nustokite kopijuoti svetainės turinį!