Prezervatyvai
Kokie būna prezervatyvai?
 
Pagrindinės prezervatyvų rūšys ir savybės:
 
Įprasti prezervatyvai 
 
Regular prezervatyvai gaminami iš natūralaus skaidraus latekso, turi rezervuarą spermai, lubrikuoti. Tai standartinio vidutinio dydžio prezervatyvai (52-54 mm priklausomai nuo gamintojo) praktiškai tinka beveik visiems vyrams. Įprastiprezervatyvai gali būti tiesios cilindro formos arba su išplatėjimus link penio galvutės.
 
Dideli prezervatyvai
 
XL, King Size, Large tai yra didesnio pločio ir ilgio sargiai, taip pat didesniam komfortui gali būti platūs ties varpos galvute.
 
Ploni prezervatyvai
 
Gaminami iš plonesnio latekso sluoksnio ir tai reiškia, kad labiau jaučiami natūralesni pojūčiai sekso metu. Patys populiariausi ploni prezervatyvai yra Durex Elite ir Mates SKYN.
 
Saugiausi prezervatyvai
 
Vadinami iš storesnio latekso sluoksnio išlieti ir papildomai lubrikuojami, tam kad sumažinti trintį ir tikimybę suplyšti. Rekomenduojame pirmenybę teikti ir rinktis tų gamintojų prezervatyvus, kurie yra lubrikuojami slidesniu silikoniniu lubrikantu. Kadangi išangė pati savaime neišskiria natūralios sekrecijos būtinas gausus papildomas tepimas. Jei naudojate paprastus prezervatyvus analiniam seksui - negailėkite užtepkite lubrikanto tam kad prezervatyvas nesuplyštų. Rinkitės tirštesnės konsistencijos lubrikantus skirtus analiniam seksui.
 
Stimuliuojantys prezervatyvai
 
Vieni populiariausių prezervatyvų. Jie mėgstami dėl papildomo vaginalinio stimuliavimo malonumo, kurį suteikia nelygus latekso paviršiaus.
 
Stimuliuojančių prezervatyvų rūšys:
 
- taškuoti
- rantyti
- rantyti ir taškuoti
- šaldantys
- šildantys
- su ūsais, šereliais, burbuliukais
 
Skirtingi gamintojai yra sukūrę įvairias prezervatyvų rūšis su gana įdomiomis kombinacijomis, pavyzdžiui šildantys prezervatyvai su ranteliais, arba šaldantys prezervatyvai su taškeliais. Tikslas be abejo vienas, suteikti kuo daugiau malonumo moterims, tačiau visuomet reikia žinoti ar toks stimuliavimo būdas patinka jūsų partnerei.
 
Prezervatyvai atitolinantys orgazmą
 
Atitolinti sėklos išsiveržimą galima naudojant 4 rūšių prezervatyvus.
 
- Lubrikuoti anestetiniu lidokaino arba benzokaino tepalu, kuris sumažina varpos galvutės jautrumą stimuliavimui, todėl lytinis aktas gali tęstis ilgiau. Tai Durex Performa, Pasante Delay, EXS Climax Delay, Condomi Max Love. Skirtingi gamintojai naudoja skirtingo stiprumo 7%, 5% arba 4% nujautrinantį tepalą.
 
- Stipriau aptempiantys varpos galvutę Billy Boy Contour Endurance, Billy Boy Langen Lieben. 
 
- Prezervatyvai kurių viršūnėlė gaminama iš šiek storesnio latekso, tam kad būtų sumažintas jautrumas dirginimui, tokie prezervatyvai yra Safe Performance.
- Šaldantys prezervatyvai Pasante Cooling, Vitalis Delay Cooling kai kuriems vyrams taip pat padeda prailginti lytinį aktą ir nutolinti kulminaciją.
 
Pezervatyvai stiprinantys erekciją 
 
Blue Diamond yra kol kas vienintelis naujas tokio tipo produktas prezervatyvų rinkoje. Šie prezervatyvai ypatingi dėl viduje esančio Zanifil gelio stiprinančio varpos aprūpinimą krauju.
Prezervatyvai su integruotu potencijos žiedu, stipriau užveržiantys varpos pagrindą (sulaiko priplūdusį krauja varpos lygiuosiuose raumenyse) taip pat gali pagerinti erekciją, ieškokite Fair Squared Max Perform, Secura Goliath.
 
Prezervatyvai su spermicidais
 
Prieš dvidešimt metų buvo manoma kad tai yra vieni saugiausių prezervatyvų dėl spermatozoidus naikinančiu 7% tepalo Nonoxynol-9 kuris padidina šios kontracepcijos priemonės patikimumą. Vėliau atlikti moksliniai tyrimai parodė kad prezervatyvai su spermicidais ne tik kad nėra efektyvesni, naudojant dažnai gali pakenkti moters makšties gleivinei. Nustatyta, kad Nonoxynol-9 yra kenksminga medžiaga galinti suardyti makšties bei anainės angos gleivinės ląsteles, be to padidina tikimybę užsikrėsti ŽIV. Prezervatyvų su spermicidais negalima naudoti analiniam seksui.
Dėl šių priežasčių prezervatyvų gamintojai palaipsniui mažino arba išvis nutraukė jų gamybą todėl šiandien galima nusipirkti tik keletą prezervatyvų su spermicidais rūšių, pvz. Contex Opium.
 
Prezervatyvai su papildomu lubrikantu
 
Moterims ir vyrams kuriems patinka drėgnesni ir slidesni lytiniai santykiai teikia pirmenybę papildomai lubrikuotiems prezervatyvams. Papildomas lubrikantas tai tarsi papildoma pagalba natūraliam moters sudrėkimui. Be to jie yra ir saugesni už įprastus nes sumažėja rizika lateksui įtrūkti jei vaginalinis seksas labai aistringas arba jei renkatės analinę sueitį. 
 
Prezervatyvai be lubrikanto
 
Kartais galima rasti prezervatyvų be lubrikanto. Kaip tai suprasti ir kas tokius naudoja? Nors ši prezervatyvų rūšis labai reta tačiau pasitaiko porų kurios nori sausesnio pojūčio arba naudoti savo pasirinktus lubrikantus ar stimuliuojančias priemones todėl jiems geriau kad prezervatyvas būtų nelubrikuotas.
 
Kvepiantys/spalvoti
 
Suteikia naujumo ir žaismingumo intymiems santykiams. Malonus kvapas yra labai svarbu tomis ypač subtiliomis intymumo akimirkomis. Romantiška aplinka, kūno kvapas, apatinio trikotažo kvapas, malonus prezervatyvų kvapas sukuria gerą meilės žaidimų pradžią, atpalaiduoja ir pagreitina seksualinį susijaudinimą. Ryškių spalvų prezervatyvai (Durex Flavours, Pasante Tropical) yra  smagu, rutinos praskaidrinimui tikrai labai tinka tačiau galbūt ne kiekvieną dieną tokius norėsite naudoti tad turėkite tai omenyje prieš pirkami didesnį kiekį.
 
Prezervatyvai be latekso
 
Du, tris kartus plonesni už lateksą ir tinka tiems kurie tur alergiją lateksui. Be to šie prezervatyvai neturi specifinio latekso gumos kvapo. Galima sakyti tai yra naujas prezervatyvo standartas šiandien, vartojimo populiarumą stabdo tik vienintelis faktorius - didelė produkto kaina.Tikime, jog ateityje tobulėjant ir pingant gaminimo technologijoms latekso prezervatyvus pakeis daug plonesni sintetinio pluošto sargiai.